Zdrowe treningi z zegarkiem Swimovate Pool-Mate

Zdrowe treningi z zegarkiem Swimovate Pool-Mate

zegarek basenTrening czyni mistrza. To popularne hasło znane jest nie od dziś. Do dobrze przeprowadzonego treningu potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia. W przypadku pływania świetnie sprawdzi się urządzenie mierzące m.in. liczbę przepłyniętych okrążeń. Dlaczego by nie posiadać go w postaci zegarka? 

Czym jest zegarek Swimovate Pool-Mate?
Pool-Mate jest zegarkiem przeznaczonym do pomocy przy treningach pływackich. Mierzy ruch nadgarstka oraz uderzenia ramion podczas pływania. Przeanalizowane dane przekładają się m.in. na wyznaczenie efektywności.

Jak działa Swimovate Pool-Mate?
Zegarek działa na zasadzie akcelerometrów. Sensory ruchu zawarte w zegarku wykrywają wykonywane ruchy ramion, które dzięki cyfrowemu sygnału i algorytmom oprogramowania automatycznie są analizowane. Całość obsługiwana jest za pomocą kilku przycisków. Otrzymywane wyniki można zobaczyć podczas pływania lub po zakończonym treningu. Urządzenie rejestruje (a tym samym zapamiętuje) do 400 zapisów.

Co dokładnie zostaje poddane analizie przez zegarek Swimovate Pool-Mate?
Jeśli pływasz kraulem, motylkiem, grzbietem czy stylem klasycznym, zegarek jest dla Ciebie. Dostosowany jest zarówno dla amatorów, pasjonatów czy profesjonalnych pływaków. Korzystają  z niego także triathloniści. Zegarek zmierzy ilość przepłyniętych okrążeń, liczbę uderzeń ramion na jedno okrążenie, prędkość z którą płyniemy, przepłyniętą odległość, spalone kalorie oraz oczywiście czas. Warto tutaj zaznaczyć, że urządzenie  działa zarówno dla całej pojedynczej sesji jak i dla pojedynczego podejścia do pływania. Co więcej mierzony być może również czas odpoczynku między poszczególnymi ćwiczeniami.

Co jeszcze potrafi urządzenie Pool-Mate?
Urządzenie Pool-Mate oprócz licznych funkcji wspomagających codzienne treningi posiada funkcje typowego zegarka, w tym alarm oraz stoper. Istotne jest również to, że zegarek jest  wodoszczelny do 50 metrów.

Skuteczność
Zegarek po licznych testach ma skuteczność ponad 99% (dokładnie 99,75%). Producenci urządzenia rekomendują pływanie na torach powyżej 10 metrów długości.

Cena ok 350 zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *