Jak stworzyć przytulne i przyjazne wnętrze?

Jak stworzyć przytulne i przyjazne wnętrze?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Z pewnością, jednak jeszcze lepsze samopoczucie w naszych czterech ścianach zapewni nam odpowiednia aranżacja. Jak zatem łatwo i stosunkowo niedrogo stworzyć przyjazne wnętrze?

Zanim zabierzemy się za urządzaniu salonu czy sypialni, musimy wiedzieć, że nie ma jednego sprawdzonego przepisu na idealną aranżację. Pamiętajmy, że ostateczny efekt ma podobać się przede wszystkim nam samym, więc wszelkie decyzje zakupowe powinny być uzależnione wyłącznie od naszego gustu.

Jak urządzić salon?

Salon jest miejscem, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. Właśnie w tym pomieszczeniu relaksujemy się po intensywnie spędzonym dniu lub spotykamy się z rodziną bądź przyjaciółmi. Z tego powodu salon powinien być nie tylko funkcjonalny i elegancki, ale też ciepły i przytulny.

Taki rezultat możemy osiągnąć między innymi dzięki różnego rodzaju dodatkom. Jednym ze sposobów jest pokrycie ścian tapetą lub farbą o ciepłym odcieniu brązu, pomarańczy czy żółci.

Nie bójmy się również dodatków w tym samym kolorze, takich jak figurki, świeczki, dywaniki, ozdobne poduszki czy ramki do obrazów i zdjęć, które wprowadzą harmonię do naszego salonu.

Jak zaaranżować sypialnię?

Nie mniejszy wpływ na nasze samopoczucie ma także aranżacja sypialni, w której odpoczywamy i regenerujemy siły przed kolejnym, pełnym wyzwań dniem.

Tapety i inne dekoracje ścian doskonale ocieplą również to pomieszczenie. Co więcej, urządzając sypialnię możemy skusić się na nieco odważniejsze odcienie, w tym fiolety, brązy czy nawet czernie, które tworząc kontrastowe zestawienia z bielą i beżem nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Jeśli zależy nam na osiągnięciu efektu glamour, nie unikajmy też finezyjnych wzorów, przykładowo na ścianach, poszewkach i narzutach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *