Jak stworzyć bajkowy pokój dla dziecka?

Jak stworzyć bajkowy pokój dla dziecka?

Dzieci uwielbiają bajki i mają bzika na punkcie swoich ulubionych animowanych bohaterów. Łatwo zorientować się, która postać szczególnie im się podoba, bo same otaczają się przedmiotami z jej podobizną. Dlatego jeśli planujemy remont pokoju naszej pociechy lub po prostu chcemy sprawić jej niezapomniany prezent, stworzenie bajkowego klimatu w dziecięcym pokoju to doskonały pomysł. Oto kilka inspiracji, które watro wykorzystać.

Magiczne ściany

Ściany dają ogromne pole do popisu dla rodzicielskiej wyobraźni, a w Internecie możemy znaleźć mnóstwo przykładów bajkowej twórczości. Ostatnio dużą popularnością cieszą się fluorescencyjne tapety, które za dnia są po prostu ładnym obrazkiem, natomiast w nocy zamieniają się w magiczny krajobraz, który na pewno przyczyni się do kolorowych snów. Świetnym pomysłem będą też ścienne naklejki, które są trwałe i przedstawiają rozmaite bajkowe postaci. Tapety i inne dekoracje ścian można znaleźć w sklepach wnętrzarskich lub zamówić w Internecie.

Wyjątkowe łóżko

Wiele bajkowych inspiracji dotyczy również miejsca do spania. Za pomocą kilku desek i farb, sklejki czy np. prostego baldachimu wieszanego na haczyku, zwykłe łóżko możemy zamienić w wyścigowy samochód, wóz Batmana, karocę Kopciuszka albo pałac królewny. Wisienką na torcie będzie bajkowa pościel. Taki mebel nie tylko będzie sprzyjał zasypianiu, ale również wspaniałej zabawie w ciągu dnia.

Królestwo zabawy

Wymarzony pokój to jednak nie tylko dekoracje, ale też najlepsze miejsce do aktywnej zabawy. Zamiast zapełniać półki kolejnymi zabawkami, warto pomyśleć o rekwizytach, które poruszą dziecięcą wyobraźnię i będą służyły jako rekwizyt do wielu wymyślonych, zabawowych scenerii. Doskonałym pomysłem będzie np. mini zjeżdżalnia, modułowe pufy, z których można budować rozmaite skrytki i fortece, teatrzyk kukiełkowy albo dmuchany basen z piłeczkami. Takie zabawki nie znudzą się po tygodniu i będą fantastycznie rozwijały dziecięcą fantazję.

Jednak w urządzaniu pokoju dla pociechy najważniejszy głos i najlepsze pomysły będzie miała właśnie ona. Niektórych dziecięcych wyobrażeń nie da się spełnić w stu procentach, ale warto zastanowić się, jak przeobrazić je w realne pomysły – to może dać naprawdę bajeczne efekty!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *