Jaki stelaż podtynkowy pod WC najlepiej kupić?

Jaki stelaż podtynkowy pod WC najlepiej kupić?

Chciałbyś odmienić wygląd swojej łazienki, a jednocześnie poprawić jej funkcjonalność, wprowadzić do niej odrobinę harmonii i przy okazji ułatwić sobie sprzątanie? Świetną propozycją będzie stelaż podtynkowy, jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań przy aranżacji łazienek.

Po podjęciu decyzji o zamontowaniu podwieszanej ceramiki, musimy wybrać właściwy do tego stelaż podtynkowy. W tym celu należy określić przede wszystkim rodzaj ściany, na której zostanie zamontowana instalacja.

Zestaw podtynkowy do zabudowy ciężkiej

Zestaw do zabudowy ciężkiej stosowany jest przy ścianach murowanych i, co bardzo ważne, wymaga późniejszego obmurowania. Zanim dokonamy zakupu, powinniśmy mieć też na uwadze fakt, że montaż tego typu stelaża jest dość pracochłonny.

Zaletą tego rozwiązania jest jednak jego niższa cena w porównaniu do zestawu do zabudowy lekkiej. W popularnym sklepie budowlanym bez problemu znajdziemy odpowiedni stelaż pod WC, a także zestawy do pisuarów, umywalek oraz bidetów.

Zestaw podtynkowy do zabudowy lekkiej

Stelaże do zabudowy lekkiej, cieszące się największą popularnością, można zamontować przy ścianie murowanej bądź ściance działowej przymocowanej do podłogi lub podłogi i prostopadle do ściany. Te instalacje również przeznaczone są do powieszenia WC, pisuarów, umywalek oraz bidetów.

Wśród zestawów podtynkowych do zabudowy lekkiej wyróżnia się stelaże do zabudowy niskiej, wysokiej lub samonośne. W zestawach do zabudowy niskiej wysokość ramy nośnej wynosi 80-90 centymetrów, a do zabudowy wysokiej oscyluje w granicach 110-130 centymetrów. Stelaże samonośne z kolei charakteryzują się wzmocnioną ramą oraz profilem o większym przekroju.

Pojemność spłuczek i przyciski

Kupując zestaw podtynkowy do WC sprawdźmy pojemność spłuczki wody. Większość modeli jest wyposażona w spłuczki o pojemności 6 litrów. Niektóre stelaże umożliwiają też regulację poziomu napełnienia zbiornika – od 6 do 9 litrów lub od 3 do 5 litrów.

Bardzo duże znaczenie ma także wybór właściwych przycisków do zestawów. Przycisk należy dobrać do zakupionego wcześniej stelaża, ponieważ model od innego producenta może po prostu nie pasować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *