Zdrowa skóra. Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny?

Zdrowa skóra. Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny?

Dwa najpopularniejsze obecnie zabiegi wykonywany na skórę twarzy to mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny. Mimo iż ich stosuje się je w podobnym celu nie są do końca tym samym zabiegiem.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest jednym z zabiegów często stosowanych przez kobiety w każdym wieku. Jest ona mechaniczną metodą złuszczania naskórka. Przyrząd, którym wykonywany jest zabieg zawiera specjalną głowicę wyposażoną w kryształki korundu.  Owe kryształki wprawione w ruch, uderzają z dużą prędkością w skórę. Usuwają tym samym zrogowaciały naskórek oraz zanieczyszczenia znajdujące się w skórze.

Mikrodermabrazja dobrze działa w przypadku zanieczyszczeń skóry, poprawienia krążenia skóry, leczenia trądzika, blizn potrądzikowych, łojotoków, zaskórniaków, uszkodzeń posłonecznych oraz zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja stosowana jest także w przypadku rozstępów.

Nie należy stosować mikrodermabrazji w przypadku chorób ropnych oraz wirusowych zakażeniach skóry. Nie należy się jej poddawać także w przypadku cukrzycy. Innymi przeciwwskazaniami są trądzik różowy, łuszczyca, nowotwory skóry, znamiona, naczyniaki, uszkodzenia skóry, kruche naczynia włosowate.

skora

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to proces oczyszczania naszej skóry przy pomocy specjalnego urządzenia skin cleaner. Wykorzystuje ultradźwiękową technologię, dzięki czemu dociera w głąb skóry.  Podczas zabiegu tworzą się pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększając się pękają.  Wydzielone ciepło raz z wysokim ciśnieniem przyczyniają się do oczyszczania skóry.

Peeling kawitacyjny jest polecany osobom, które mają nadmierne problemy z wągrami oraz zaskórniakami. Peeling poprawia mikrokrążenie, złuszcza martwy naskórek oraz usuwa nadmierną ilość sebum znajdującą się w porach. Peeling stosowany jest także w przypadku posiadania trądzika, zmarszczek, skóry zniszczonej oraz bardzo słabo odżywionej. Do tego pomaga w walce z przebarwieniami. Przygotowuje również skórę do innych zabiegów kosmetycznych.

Zabieg mogą stosować osoby o praktycznie każdym rodzaju skóry, w tym także osoby o skórze wrażliwej i delikatnej. Nie jest jednak wskazane stosowanie go w przypadku wszczepionego rozrusznika serca, zaburzeń krzepliwości krwi, mechanicznych uszkodzeń skóry, infekcji skórnych, podczas ciąży, karmienia piersią oraz w przypadku nowotworów skóry.

Optymalne poddawanie się obu zabiegom wynosi około jeden zabieg na miesiąc. Przy takim stosowaniu nasza skóra będzie zdrowa i piękna.

źródło zdjęć: Photo credit: Daniele Zedda / Foter.com / CC BY

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *