Wielka moc hydroterapii

Zamiast wydawać fortunę na drogie i szkodliwe farmaceutyki, warto skorzystać z odwiecznej mocy natury. Woda, mimo ogromnego potencjału leczniczego, nadal jest za mało doceniana. Jeśli chcemy sprawdzić, jak woda może poprawić nasze zdrowie, skorzystajmy z wodolecznictwa.

Woda jako najdoskonalszy masażysta

Hydromasaże to jedna z najstarszych kuracji leczniczych na świecie. Woda jest doskonałym przyjacielem człowieka (w końcu stanowi ona około 90% jego ciała). Woda nie tylko nawilża, ale ma także wyjątkowe właściwości odprężające i oczyszczające. Hydromasaż jest mało inwazyjną, za to bardzo skuteczną terapią, pozwalającą na zniwelowanie napięć i bóli mięśniowych. Szczególnie polecana jest w przypadku uciążliwych i długotrwałych bólów kręgosłupa i stawów. Dodatkowo, stosowanie naprzemiennie strumieni wody zimnej i gorącej ma zbawienny wpływ na układ krążenia.

Para do życia

Para jest niezastąpionym sposobem nieinwazyjnego oczyszczania skóry i inhalacji. Od wieków, ludzie doceniali zalety pary, gromadząc się tłumnie w łaźniach parowych. W dzisiejszych czasach, gdy środowisko jest zanieczyszczone, a my pełni groźnych toksyn – oczyszczająca moc pary wodnej jest nieoceniona. Cera, po serii kuracji parowych jest wyraźnie odżywiona i wyraźnie jędrniejsza.

Aromaterpia

Często do hydroterapii dodaje się specjalne, aromatyczne olejki lub wyciągi z ziół. Kuracja wodna, wzbogacona o rozpieszczanie zapachem to prawdziwa uczta zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Terapia zapachowa jest doskonałym sposobem na leczenie depresji bezsenności, dodatkowo łagodzi napięcie i pozwala na spokojną regenerację całego ciała. Kompozycje poszczególnych ziół mają dodatkowe właściwości lecznicze, przeciwzapalne i uspokajające. Ostrożność w tego typu terapii zalecana jest ludziom, którzy cierpią na poważną niewydolność oddechową czy zaawansowaną astmę.

Aqua terapia pod ręką

Aby na własnej skórze poczuć uzdrawiającą moc wody, można się udać do specjalnych punktów rehabilitacji lub odnowy biologicznej. Jeśli jednak pragniemy rozkoszować się SPA we własnym domu, możemy samodzielnie organizować sobie co jakiś czas aromatyczną kąpiel parową. Dzisiejsze sklepy oferują bardzo bogatą ofertę specjalnych wanien z hydromasażem i specjalnych zestawów do wytwarzania pary. Napijmy się więc szklaneczki wody, weźmy głęboki oddech, odprężmy się i pomyślmy jak świetnie będziemy się czuć, muskani przez naturalnie regenerującą wodę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *