W zdrowych butach, zdrowy duch

W zdrowych butach, zdrowy duch

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę tego, jak poważne mogą być konsekwencje niewygodnych butów wykonanych ze sztucznych materiałów. Za noszenie tanich, niewygodnych butów zapłacimy wysoką cenę w postaci poważnych problemów ze zdrowiem i nieodwracalna deformacją stóp. Co grozi miłośniczkom sztucznych i niewygodnych butów?

Często bagatelizuje się kwestię wygody i dbania o stopy. Latem nosimy ciasne buty, w których stopa nie oddycha, a zimą kupujemy buty niskiej jakości, które nie tylko szybko się zniszczą, ale także pozostawią na naszych stopach nieprzyjemne niespodzianki.

Haluksy, grzybica, zapalenia stawów, złamania kości i nagniotki i wrastające paznokcie – to tylko niektóre z konsekwencji, jakie niesie za sobą niewygodne obuwie. Stopy, najbardziej cierpią zimą, gdy chowane są w grubych skarpetach i ciężkich butach. Nieleczony problem może doprowadzić do trwałego oszpecenia stóp, a wówczas, latem możemy zapomnieć o odkrytych, delikatnych sandałach czy bosym spacerze po piasku.

Aby nasze stopy bezpiecznie przetrwały zimę, musimy zapomnieć o niewygodnych, tanich butach. Nie warto oszczędzać na zdrowiu i decydować się na chwilowe rozwiązania. Rynek obuwniczy jest przesycony tanim obuwiem, które na pierwszy rzut oka wydaje się doskonałym wyborem. Takie buty zazwyczaj już po kilku tygodniach zaczynają się rozklejać, przemakać, a – co najgorsze – skóra w nich nie oddycha. Do tego, nieodpowiednio wyprofilowane obuwie deformuje stopę i sprawia, że możemy nabawić się poważnej wady postawy. Tak więc do niskiej ceny obuwia, dopłacimy swoim zdrowiem i rachunkiem za leki i kolejne wizyty u lekarzy.

kozaki tamaris

Jeśli kupujemy buty zimowe, to tylko skórzane. Nie jest to snobistyczny kaprys, ale inwestycja w zdrowe stopy, które pozwolą nam dojść do celu, bez utraty zdrowia i kondycji. Skóra nie dopuści do odparzeń stóp i rozwoju groźnych grzybów, a do tego jest po prostu bardzo wygodna i efektowna. Modne i zdrowe buty oferują znane marki produkujące buty – szczególnie chętnie wybierane są modne i nieprzeciętnie wygodne kozaki Tamaris. Jeśli lubimy buty na wysokim obcasie, warto zaufać znanym producentom, którzy mają opatentowane techniki profilowania butów i amortyzacji wstrząsów poprzez nowoczesne sposoby projektowania obuwia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *