Techniki wykonywania operacji piersi przez chirurgów plastyków

Zanim chirurg plastyk przystąpi do dzieła, musi mieć pewność, że potrzeba powiększenia biustu to nie chwilowy kaprys, ale przemyślana decyzja. Implanty powiększające piersi można dobrać do figury i wymagań każdej kobiety. Są to poduszeczki silikonowe – otoczka wypełniona jest solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Wprowadza się je pod skórę podczas 1–1,5 godzinnej operacji przeprowadzanej pod narkozą. Lekarze plastycy stosują różne techniki.

Pierwsza to cięcie podpiersiowe – długości ok. 5 cm – dla pacjentek po karmieniu piersią i po menopauzie, tzn. wtedy, gdy dolna część piersi opada, zasłaniając fałd piersiowy.

Drugi sposób to cięcie okołootoczkowe umieszczone w dolnej części brodawki. Musi mieć odpowiedni rozmiar, protezy wkładane przez nie nie mogą być zbyt duże. Nie jest wskazane dla kobiet zamierzających karmić piersią oraz tych o bardzo ciemnej otoczce (pozostaje biała blizna).
Trzeba pamiętać, że operacja niesie ryzyko powikłań Zdarza się, że komplikacje już po operacji zmuszają kobietę do ponownego zabiegu usunięcia implantu i leczenia farmakologicznego.

25% – o tyle co roku rośnie w Polsce zainteresowanie operacjami plastycznymi.

Według obliczeń Polskiego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej operacjom plastycznym poddaje się ok. 50 tys. Polaków.

Comments are closed.