Sprzęt do krioterapii receptą na zdrowie?

Sprzęt do krioterapii receptą na zdrowie?

sprzet do krioterapiiWspółczesne trendy lecznicze coraz częściej odwołują się do metod naturalnych, które pozwalają pobudzić nasz organizm do walki z chorobą, przy jednoczesnym ograniczeniu skutków ubocznych. Te elementy wpływają na wzrost zainteresowania leczniczych właściwości krioterapii.

Krioterapia to wykorzystanie ekstremalnie niskich temperatur kriogenicznych, w celu pobudzenia obronnych i regenerujących właściwości organizmu. Zastosowanie kuracji zimnem jest bardzo szerokie, a jej działanie zaskakująco skuteczne. Do sprawdzonych efektów krioterapii należy zaliczyć przede wszystkim jej działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Dodatkowo krioterapia poprawia krążenie, zmniejsza obrzęk (zwłaszcza stawów) i wyraźnie poprawia wygląd i kondycję skory. Brzmi zbyt pięknie? Jeśli nie, to dodajmy, że wizyta w kriokomorze ma także działanie poprawiające nastrój, gdyż tak silny wstrząs biologiczny prowadzi do zwiększonego wydzielania hormonów szczęścia (czyli endogennych beta-endorfin).

Sprzęt do krioterapii wykorzystywany jest zazwyczaj przy schorzeniach reumatologicznych o podłożu autoimmunologicznym. Krioterapia zalecana jest także dla pacjentów, którzy cierpią na przewlekłą depresję, bezsenność czy też nerwicę. Wizyty w kriokomorze są także stałym punktem w treningach sportowych i podnoszeniu wytrzymałości organizmu i poprawę restytycji po wysiłku. Jednak nie każdy może skorzystać z krioterapii. Przeciwwskazaniem są poważne choroby krążenia oraz niektóre typy nowotworów, a także zaawansowane choroby układu oddechowego. Krioterapia jest tez często stosowana jako naturalna forma odnowy biologicznej i kuracja modelująco-ujędrniająca.

sprzet do krioterapiiUzupełnieniem krioterapii jest zazwyczaj kinezyterapia, czyli ćwiczenia rehabilitacyjne. Po każdej wizycie w kriokomorze pacjenci poddawani są serii ćwiczeń, zwanych kriorehabilitacją. W przypadku osób cierpiących na zaawansowane choroby stawów jest to jedyna możliwość wykonywania niezbędnych ćwiczeń, bez odczuwania bólu i dyskomfortu. W przypadku krioterapii ogólnoustrojowej ćwiczenia są nieodłączną częścią zabiegu i przeprowadzane są przez specjalistów i pod okiem lekarzy.

One Response to “ “Sprzęt do krioterapii receptą na zdrowie?”

  1. Marta pisze:

    Bałam się trochę krioterapii, ale po kilku wizytach w gabinecie jestem wręcz zachwycona 😀 Widzę same plusy – dolegliwości przeszły a ja sama czuję się wspaniale, również psychicznie 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *