Sposoby na walkę z opuchnięciami i cieniami pod oczami

Sposoby na walkę z opuchnięciami i cieniami pod oczami

okoOkolice oczu to jedne z najbardziej delikatnych miejsc na naszej twarzy. Należy o nie szczególnie dbać. Dziś radzimy jak poradzić sobie z opuchnięciami i cieniami pod oczami.

Problem nr jeden – opuchnięcia

Zimny okład
W walce z opuchnięciami możemy zastosować kilka tajnych broni. Pierwszą z nich jest dobrze znana zwykła torebka z herbatą. Wystarczy zmoczyć ją i schować na noc do lodówki, by następnie na 10 minut nałożyć ją na powieki. Po zabiegu należy przemyć skórę chłodną wodą. Podobne działanie mają żelowe okulary. Uprzednio schłodzone i położone na oczy sprawią, że opuchnięcia staną się dużo mniejsze. Zimny okład można zrobić jeszcze prostszą metodą. Potrzebna będzie jedynie niewielki kawałek lodu z zamrażalki. Wykonany nim lekki masaż pomoże uporać z dręczącym nas problemem.

Krem nawilżający
Innym rozwiązaniem może być zastosowanie kremu nawilżającego. Krem nawilżający pomoże złagodzić opuchnięte obszary. Łagodnie nałożony w okolice oczu sprawi, że skóra zyska odpowiedni poziom nawilżenia i szybciej pozbędzie się opuchlizny.

Korektor
Kolejnym sposobem w walce z opuchnięciami jest użycie korektora. Odpowiedni kolor korektora nie tylko pomoże  rozjaśnić sińce po oczami, ale również zatuszuje czerwone okolice przy kącikach oczu.  Wybierając odcień korektora miejmy na uwadze, by nie był zbyt ciemny, ale też zbyt jasny.
Dodatkowo, oprócz korektora możesz użyć rozświetlacza. Jego niewielka ilość sprawi, że skóra stanie się wyjątkowo promienna.

Sen
Zdrowy sen w chłodnym pokoju, dobrze wpłynie na skórę twarzy, w tym skórę w okolicach oczu. Pamiętajmy, że chłodne powietrze zawsze sprzyja skórze.

Problem numer dwa – cienie pod oczami

Najlepszym rozwiązaniem w walce z cieniami pod oczami sprawdzi się korektor w płynie. Należy go delikatnie i powoli nakładać. Nałożony wzdłuż linii dolnej powieki powinien być wklepany bardzo lekko opuszkami palców. W taki sposób, korektor nie rozetrze się i nie podrażni skóry. Po nałożeniu korektora, zaaplikujmy sypki puder.

Domowym sposobem na pozbycie się cieniów pod oczami jest zastosowanie maseczki z łyżeczki mleka z proszku i łyżeczki miodu. Nałożoną miksturę należy zostawić na 15-20 minut na cieniach pod oczami.

One Response to “ “Sposoby na walkę z opuchnięciami i cieniami pod oczami”

  1. Marta pisze:

    Miałam ten problem z opuchnięciami pod oczami, pomógł specjalny krem (chyba z wyciągiem z „babki”). Oczywiście można to wszystko zasypać tapetą, ale to nie w moim stylu 😀

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *