Sposoby na pozbycie się stresu

Sposoby na pozbycie się stresu

Nowa praca, prawo jazdy, niepowodzenie w pracy. Co łączy wszystkie trzy elementy? Otóż wszystkim towarzyszy stres. Stres jest to normalna reakcja na wiele sytuacji. Jak można sobie z nim poradzić? Zarówno po jak i przed?

Relaks
Jednym z bardziej skutecznych sposobów na stres jest relaks. Kilka głębokich wdechów, słuchanie relaksującej muzyki lub masaż ciała idealnie wpłynie na rozluźnienie naszego zestresowanego ciała. Co więcej, przyjazna w tym celu będzie medytacja czy zajęcia jogi. Pozwolą się one nam wyciszyć i odsunąć stres i ciążące problemy daleko.

Ruch/ ćwiczenia
Rozładować stres można także w zupełnie przeciwny sposób. Poprzez ruch. Ruszając się (uprawianie sport, tańca, aerobiku, biegu) wyzwalane są endorfiny, które z kolei poprawiają nasze samopoczucie. Ruch może być wykonywany również w mniej intensywny sposób, np. w formie spaceru. Tak jest, stres można bardzo dobrze rozchodzić.

Wykrzycz z siebie to i owo
Ani relaks, ani ruch nie pomaga? Czasem trzeba po prostu wykrzyczeć to, co nas boli. Jak się okazuje czasem potrzeba tylko tego, by poczuć się znacznie lepiej.

Przyjaciel potrzebny od zaraz
Mniej „hałaśliwa” forma punktu poprzedniego to rozmowa z najlepszym przyjacielem. To kolejne, jakże istotne źródło odstresowania się. Niekiedy wystarczy nawet krótka rozmowa o swoich problemach, które po wyrzuceniu z siebie zamienią nasze odczucia w jedną, wielką ulgę.

Jedzenie dobre jest
Dokładnie. Nasze kochane jedzenie pozornie może pomóc odstresować się. Jednak miejmy na uwadze to, że może stać się także kolejnym źródłem stresu. Nie chcemy chyba znacznego skoku wagi? Jedzmy więc rozważnie i pijmy zielony herbaty lub melissę.

stres

Stresowi można również spróbować zapobiec. Jak?
Przede wszystkim podchodźmy do wszystkiego z dystansem. Mało komu od razu udaje się zrealizować założone cele. Podchodząc z dystansem myślmy jednak pozytywnie. Działaniem, które pomoże zapobiec stresowi to planowanie naszych zadań. Mając dużo na głowie posegregujmy wszystko, tak by najpierw wykonać najważniejsze zadania, a najmniej istotne zostawić na koniec. Co więcej możemy zapisać się na kursy doszkalające w dziedzinie, która jest największym źródłem naszego stresu lub zapisać się na warsztaty pomagające w walce ze stresem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *