Sport dobry w każdym wieku

Sport dobry w każdym wieku

Jeżeli czujesz się starsza, a chciałabyś coś zmienić w swoim życiu musisz pamiętać, że zawsze jest dobry czas by to zrobić. Dobrym sposobem na zyskanie lepszego samopoczucia, chęci do podejmowania działań oraz podniesienia poziomu zdrowia będzie wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Można zacząć ćwiczyć samemu albo w grupach – przy współczesnym trybie życia jest to zalecane niemal u każdego człowieka.

Nawet jeżeli nie ćwiczyliśmy przez długi okres, albo nigdy (!) – trudnością nie będzie zacząć. Grunt to motywacja. Należy znaleźć sobie odpowiedni cel – najlepiej długoterminowy, by zapał nie prysnął w przeciągu miesiąca.

 

Zdrowe ciało

Utrzymywanie formy czy dobrej kondycji to jedna z podstaw zdrowia w każdym wieku – wystarczy na to poświecić 30 minut dziennie.

Ćwiczenia są szczególnie skuteczne dla osób z nadwagą. Szybko wypalają tkankę tłuszczową (choć nigdy tak dużo jakbyśmy tego chcieli), a co najważniejsze – pozwalają nam swobodnie się poruszać. Nie odczuwa się wtedy obciążenia, ospałości, które odbierają bezcenną ochotę do aktywności.

 

Wystarczy zacząć od czegoś małego

Niewielki wysiłek na początku z pewnością nas nie zniechęci ani zbytnio nie obciąży. Nie warto nabawić się zakwasów czy jakiegoś urazu. Lepiej jest wdrażać w sobie nawyk niedużej dawki sportu codziennie lub co dwa dni i utrzymać ten stan przez dłuższy okres. W miarę poprawy naszej kondycji będziemy mogli zwiększać dawkę ćwiczeń, czynić je bardziej różnorodnymi i ciekawszymi.

Na początku warto również skonsultować się z lekarzem, czy może nie ma przeciwwskazań do danego rodzaju wysiłku.

 

Kondycja

Kondycję należy utrzymywać przez cały czas. Każdy szybko zorientuje się, że trochę ruchu sprawia, że mniej się męczymy. Dzięki temu szybko docenimy ćwiczenia, nawet jeżeli nie przyniosą one efektów wizualnych.

 

Dieta

Chcąc poczuć się lepiej należy zadbać też o swoją dietę. Warto odstawić swoje ulubione kaloryczne potrawy i zażywać owoce, warzywa i odpowiednie rodzaje mięs. Stymulacja witaminami i składnikami odżywczymi pobudza do aktywnego spędzania czasu.

 

Jakiego rodzaju sportu można się zająć w każdym wieku?bieg

Dobrym pomysłem będzie zapisanie się wraz z przyjacielem na jakiekolwiek zawody – na przykład maraton miejski, przejazdy rowerowe, gry dla osób w podobnym wieku. Takich akcji jest sporo w każdym mieście. Trzeba rozejrzeć się po internecie lub zapytać w urzędzie miejskim, bo zazwyczaj większość z tych działań podejmują organizacje edukacyjne lub charytatywne.

Korzystajmy ze wsparcia przyjaciół. Motywacja drugiej osoby jest bezcenna i często wiele osób dzięki niej podejmuje się długoterminowych ćwiczeń.

 

Nie dziwi zupełnie, że w miastach powstaje coraz więcej tego typu usług – siłownie, baseny, sale tańca, masaży, i innych ćwiczeń lub gier. Coraz częściej buduje się ścieżki rowerowe, skateparki, sale gimnastyczne z których można korzystać za opłatą. Przestrzeń rozrywki i ćwiczeń fizycznych jest ludziom bardzo potrzebna. Ciekawe jest również to, że oferta kierowana jest do ludzi w każdym wieku, nie tylko do młodych.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *