Śliczna pościel dla maluszka – bezpieczna i praktyczna

Śliczna pościel dla maluszka – bezpieczna i praktyczna

Kolorowe poduszki i bajkowe kołderki sprawią, że kącik sypialny Waszego Malucha nabierze niezwykłego uroku. Pamiętajmy jednak, że przy zakupie bielizny pościelowej, ważne jest zwrócenie uwagi na jej skład i posiadane atesty. Bezpieczeństwo oraz wygoda dziecka są przecież najważniejsze.

Istotny jest dobór materiałów: im więcej naturalnych składników, tym pościel jest przewiewniejsza, lepiej oddychająca i mniej inwazyjna dla wrażliwej skóry kilkulatka.

W pierwszym okresie życia rezygnuje się z poduszek, podkładanych pod głowę niemowlaka – otoczenie dzidziusia też musi być jak najbardziej przestronne (żadnych wewnętrznych kieszenie na zabawki czy kosmetyki!). Chodzi o zmniejszenie ryzyka uduszenia i możliwość obwarowania oseska wałkami materiału (mogą być zrobione z grubych ręczników), które zabezpieczają małe ciałko przed gwałtownymi ruchami i obrotami na bok, na brzuszek.

Tekstylia z certyfikatem gwarantują, że kołderki wypełnione są nowoczesnymi włóknami, niemagazynującymi nieprzyjemne zapachy, niezawierającymi toksyczne składniki. Przepuszczalne koce przydadzą się jako narzuty na łóżeczka, a także jako okrycie i wyściółkę w wózku.

Wielu rodziców decyduje się też na zakup śpiworków do spania, bo mają one dwie funkcje: służą jako mięciutka pościel dziecięca oraz świetnie sprawdzają się w podróży. Zawierają bowiem ochronny kaptur – róg śpiwora, który przy spadku temperatury możemy nałożyć maluchowi na głowę.

Gdy w naszym domu pojawiła się malutka dziewczynka trudno nie oprzeć się pokusie powieszenia nad jej łóżeczkiem urokliwego baldachimu. Pamiętajmy jednak, że trzeba często go ściągać i prać, bo takie płachty materiału szybko stają się skupiskiem kurzu. Podobnie, gdy część pokoju, przeznaczoną na kącik dziecięcy, odgradzamy od reszty wnętrza dużą zasłoną. Ona – choć hamuje dopływ dźwięku oraz światła do dziecięcego łóżeczka – przynajmniej raz na tydzień powinna zostać zdjęta, wytrzepana, wyprana.

Gdy nasz szkrab osiąga już wiek zainteresowania bajkami i zaczyna rozpoznawać postacie z ulubionych kreskówek, na pewno przyjemnie będzie mu zasypiać, gdy na jego kołderce i poduszce ujrzy nadruk z podobizną pirata, misia, budzącego podziw super bohatera.

Na koniec ważna informacja – jeśli kładziemy maluszka do łóżeczka drewnianego, posiadającego szczebelki – oprócz zestawu pościeli, musimy na ściankach powiesić specjalne ochraniacze. Mogą być jednolite w kolorze, mogą być malowane w kwiatki, ciapki, lokomotywy i zwierzątka – byleby spełniły swoje zadanie i ochroniły ciałko smyka od nagłych uderzeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *