Rozpieszczaj stopy zimą!

Rozpieszczaj stopy zimą!

kozakiZadbane stopy pozwolą nam nie tylko dojść do celu, ale mogą także skutecznie poprawić naszą samoocenę i poprawić zimowy nastrój. Zima to doskonały czas na to, aby porozpieszczać nasze przemarznięte i zmęczone stopy. Dajmy więc naszym stopom małe ferie zimowe i poznajmy sposoby na to, jak możemy im dogodzić.

 

Zima – sezonem na pielęgnację stóp

Wiele osób pielęgnuje stopy jedynie latem, gdy wiemy, że będziemy je odsłaniać. Tymczasem to właśnie zimom są one narażone na silne zrogowacenia, deformacje i choroby, których skutki mogą być nie do usunięcia. Zima jest czasem, gdy nasze stopy poddawane są wielu próbom – od mrozu, poprzez przemoczenia, aż do urazy na śliskiej powierzchni i odciski. Nie zapominajmy o naszych stopach, gdy te najbardziej potrzebują pielęgnacji.

Pumeks w dłoń!

Pumeks, tak naprawdę bardziej przydaje się zimą, niż latem. Zimą jesteśmy bardziej narażeni na dokuczliwe zrogowacenia, odciski i pęknięcia skóry – pamiętajmy wiec o regularnym złuszczaniu naskórka i nawilżaniu stóp. Pamiętajmy też o regularny, obcinaniu paznokci – koniecznie równo, bez zaokrągleń. Na czas zimy możemy dać naszym paznokciom mały koktajl odżywczy w postaci specjalnych witaminowych odżywek do paznokci.

Kozaki idealne

Pamiętajmy, że to właśnie źle dobrane obuwie jest najczęstszą przyczyną problemów ze stopami. Nie oszczędzajmy więc na butach i zainwestujmy w zdrowe i modne kozaki. Buty ze sztucznych materiałów sprawiają, że stopa poci się, powodując odparzenia lub trudną do wyleczenia grzybicę. Nikt nie chce dojść do lata ze zdeformowanymi paznokciami i niewyleczoną infekcją. Wystrzegajmy się wysokich szpilek i sztucznych materiałów, udających skórę. Kozaki mają być piękne, ale i wygodne. Na warunki specjalne wybierzmy śniegowce i kalosze.

kozaki

Stopy jak ryba w wodzie

Poza tradycyjnymi wizytami u pedikiurzystki, warto skorzystać z wizyty u doktora rybki. Coraz modniejsze stają się naturalne metody pozbywania się zrogowaciałego naskórka. Bardzo przyjemnym zabiegiem jest ten, w którym nasze stopy zanurzamy w zbiorniku ze specjalnymi rybkami, które skubią martwy naskórek. Dodatkowo, wydzielają one substancję, która zmiękcza i odżywia nasz naskórek. Jest to nie tylko relaksujące, ale także błogo łaskocze – tak więc poza pięknymi stopami, możemy bezkarnie chichrać

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *