Proste sposoby na zdrowe życie

Proste sposoby na zdrowe życie

Każdy chciałby zachować radość na każdy dzień, cieszyć się pozytywną energią i dobrym zdrowiem. Przygotowaliśmy zestawienie porad, które pozwalają zachować balans natury w ciele, co zwiększy nasz codzienny entuzjazm. Z tych porad prostych porad może skorzystać każdy w dowolnym momencie.

Odpowiednia ilość wodywoda

Powinno się pić przynajmniej 2 litry wody dziennie, a kiedy się więcej pocimy w cieplejsze dni można znacznie zwiększyć tą dawkę tak by zaspokoić pragnienie odczuwanego niedoboru.

Odpowiednie nawodnienie organizmu wpływa na ciśnienie tętnicze, prawidłowe ciepło organizmu i dobrą cyrkulację krwi. Pomaga też w procesach metabolizmu, ujędrnia skórę.

Powinno się natomiast unikać napoi i substancji odwadniających. Tu przodownikami jest alkohol i kawa. Również niebezpieczne może okazać się zbyt długie opalanie się i solarium.

Mycie rąk zapobiega wielu chorobom

Rąk nie wystarczy przemyć wodą. Dokładne mycie powinno zajmować 30 sekund – intensywne około 20. Podobnie jest z myciem warzyw. Na skórze zbiera się wiele mikrobów, bakterii i związków chorobotwórczych. Tak naprawdę podczas krótkiego mycia usuwamy tylko niewielką część z nich. Dłuższe mycie rąk sprawia też, że pozbywamy się warstw martwego naskórka, w którym gnieździ się najwięcej bakterii. Długie mycie rąk ma zadbać właśnie o tę warstwę skóry – nie ma się co bać, nie jest ona gruba i jej czyszczenie nie spowoduje skutków ubocznych.

Zdrowy sen ułatwi funkcjonowanie

Na długość snu ma wpływ wiele czynników. Optymalny czas snu to 7-8 godzin i nie wynosi on każdego dnia dokładnie tyle samo. Chcąc zdrowo żyć trzeba dbać o to, by sen zawsze był pełnym cyklem. Nie warto zatem stosować drzemek za dnia, które potem zaburzają nasz sen. Wiele problemów związanych z lekką bezsennością wiąże się też z jedzeniem i piciem w późnych godzinach

SONY DSC
Dużo śmiechu

Śmiech, przytulanie i dotyk bliskiej osoby powodują wytwarzanie endorfin. Jednocześnie wszystko to blokuje hormony stresogenne – adrenalinę i kortyzol.

Śmiejąc się rozszerzamy oskrzela dzięki czemu pobieramy więcej tlenu – bardziej dotleniamy umysł. Nie obawiaj się głośnego śmiechu. To reakcja naturalna dla szczęścia, a zatem i wymuszony śmiech będzie jak najbardziej pozytywnym zjawiskiem.

Zalecany jest też sport. Jeżeli mamy siedzący tryb życia nie ma się co zastanawiać i każdego dnia można urządzić sobie nie wielki, 30-minutowy spacer. Małe 5-minutowe przechadzki do sklepu nie zapewnią regeneracji mięśni i nie pomagają w poprawie postawy. Jeżeli nie mamy ochoty na spacery warto ćwiczyć. Ćwiczenia można wykonywać cyklicznie, by suma czasu na nie poświęconego wyniosła 30 lub więcej minut. Zapewni nam to nie tylko kondycję i zdrową postawę ciała – przyspieszy metabolizm, dotleni umysł i zwiększy odporność przed przeziębienami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *