Pękające naczynka – jak z nimi walczyć?

Pękające naczynka – jak z nimi walczyć?

Pękające naczynka krwionośne, powodujące na skórze niezbyt estetycznie wyglądające, czerwone pajączki, są prawdziwą zmorą bardzo wielu kobiet, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Osoby posiadające tego typu problemy określa się jako te o skórze naczynkowej, która charakteryzuje się naczynkami włosowatymi o dużej wrażliwości i kruchości.

Najbardziej popularnym sposobem na pękające naczynka jest stosowanie kremów, które wzbogacone są o składniki o działaniu wzmacniającymi obkurczającym. takie właściwości posiada wyciąg z arniki, kasztanowca, a także miłorzębu japońskiego. Osoby z tym problemem powinny natomiast szczególnie unikać retinolu i innych kwasów owocowych.

drugi sposób polega na laserowej interwencji w gabinecie dermatologii estetycznej. Alternatywą jest skleroterapia, od której najlepiej zacząć i w razie małych efektów zdecydować się na zabieg laserowy.

Skleroteriapia, to zabieg inaczej nazywany obliteracją lub ostrzykiwaniem. Polega na wstrzyknięciu do chorej żyły preparatu, który wywoła stan zapalny ściany naczynka. w miejscu tym powstanie skrzeplina , która ulegnie zwłóknieniu i nastąpi zamknięcie światła naczynia. Zabieg ten stosowany jest również w pozbywaniu się żylaków.

Aby zapobiegać powstawaniu „pajączków” należy zadbać również o odpowiednią dietę. Ważne jest przyjmowanie witaminy C. Najlepiej oczywiście w naturalnej postaci w owocach cytrusowych, papryce, pietruszce czy kiwi. Unikać należy natomiast kawy, alkoholu i ostrych przypraw.

W swoich zachowaniach powinnaś zwrócić uwagę na to, aby nie narażać się na niepotrzebne stresy. Niewskazane jest również korzystanie z sauny, gorących kąpieli czy solarium. Zbyt duży wysiłek fizyczny również może niekorzystnie wpłynąć na stan naczynek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *