Nie zmarszczkom

Nie zmarszczkom

Zmarszczki kojarzą się nam z osobami starszymi, jednak nasza skóra zaczyna się starzeć już po 25roku życia. Czasami już u dwudziestolatek pojawiają się pierwsze zmarszczki. Czy oznacza to, że przedwcześnie zaczynają się one starzeć? Nie zawsze.

Pierwszą przyczyną, która powoduje powstawanie zmarszczek jest brak odpowiedniego nawilżenia. Młode kobiety używają środków, które w dużym stopniu wysuszają skórę. Tym samym dbając o skórę tak naprawdę przyczyniają się do jej przesuszenia.  Wydzielają także więcej sebum (łój skóry), które w nadmiarze niekorzystnie wpływa na cerę. Starajmy się zatem prawidłowo nawilżać skórę. Jak to zrobić? Zapomnijmy o stosowaniu toników zawierających alkohol oraz mydeł mających podwyższone PH. Oba te produkty bardzo wysuszają skórę. W celu nawilżenia przede wszystkim skóry stosujmy dobre kremy nawilżające. Polecanym kremem jest krem zawierający kwas hialuronowy.  Pamiętajmy także o wypijaniu około 2 litrów wody dziennie. Istotne by była ona niegazowana. Dodatkowo, nie nakładajmy nadmiernej ilości kosmetyków na twarz i zawsze przed pójściem spać dokładnie zmyjmy wszystkie kosmetyki oraz wszelkie zanieczyszczenia ze skóry.

zmarszczki

Drugą przyczyną może być nadmierne wystawianie skóry twarzy na działanie promieni słonecznych. Nie od dziś wiadomo, że promienie słoneczne przyczyniają się do szybszego procesu starzenia się skóry. Poprzez opalanie zostają wytwarzane wolne rodniki powodujące uszkodzenia komórek. Dzieje się to poprzez niszczenie włókien kolagenu oraz elastyny (kolagen i elastyna odpowiedzialne są za szybką regenerację skóry).  Pamiętajmy zatem o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami zarówno w miesiącach letnich jak i zimowych. Nie zapominajmy, że działanie promieni słonecznych jest aktywne przez cały rok. Jeśli zależy nam bardzo na ciemnej i opalonej skórze, miejmy na uwadze fakt, że lepiej jest skorzystać z samoopalacza niż z solarium.

Trzecią przyczyną jest nasza naturalna mimika twarzy. Każda kobieta posiada własne typ budowy twarzy, który może posiadać taką, a nie właśnie inną mimikę. Nie należy się  jednak przejmować. Takie jest już piękno wybranych kobiet. Z pomocą jednak może przyjść dobra baza wygładzająca.

Każda kobieta starzeje się w swoim własnym tempie mogąc jedynie przyspieszyć lub opóźnić ten proces. Nawilżając skórę oraz stosując odpowiednie kremy i kremy z filtrem przeciwsłonecznym zapewnimy jej młody i piękny wygląd na dłużej.

A jakie są wasze sposoby na piękna i młodą skórę bez zmarszczek?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *