Nie daj się przeziębieniu!

Nie daj się przeziębieniu!

Pierwsze zimne dni już pokazały, że z pogodą tak łatwo wygrać się nie da. Dni coraz zimniejsze, powietrze coraz chłodniejsze, a my wciąż nie wyciągamy z szaf kurtek zimowych i ciepłych butów – bo przecież inni jeszcze w nich nie chodzą. Warto zatem poznać kilka sposobów na to, by przechytrzyć zimno. Jakie to sposoby? O tym poniżej.

1.Witaminy
Pierwszą ważną rzeczą jest zażywanie zwiększonej niż latem dawki witamin. Istotne jest tutaj przede wszystkim picie soków owocowych i warzywnych (np. pomidorowego). Co więcej, nie należy zapominać o owocach i warzywach w ich naturalnej postaci. Im więcej, tym lepiej.

2.Ruch
Ruch to zdrowie – temu zaprzeczyć się nie da. Tym samym warto jak najczęściej zaglądać do siłowni lub do sali fitness. Można też oczywiście ćwiczyć w zaciszu domowym. Każda forma jest jak najbardziej prawidłowa – wzmacnia przecież nasz układ odpornościowy.

3.Sen
W okresie jesienno-zimowym bardzo ważny jest sen. Jeśli nasz organizm domaga się małej drzemki po obiedzie – nie należy się przeciwstawiać. Zawsze to lepsze wyjście niż niedosypianie.

4.Unikanie stresu
Jeśli pracujemy w stresujących warunkach – jesteśmy podatniejsi na złapanie różnego rodzaju infekcji. W takiej sytuacji warto korzystać z różnych masaży, wizyt w saunie i relaksowaniu się w każdej wolnej chwili.

5.Mycie rąk
Niewielu z nas pamięta, że mycie rąk jest szczególnie istotne podczas wzmożonego okresu na zachorowania na przeziębienia. Należy myć ręce przede wszystkim przed każdym posiłkiem.

6.Nieprzebywanie w środowisku ludzi przeziębionych
Jeśli wiemy, że któryś z naszych znajomych zmaga się z przeziębieniem należy przez ten czas ograniczyć z nim kontakty. Te kilka dni w spokoju nie tylko zrobi nam dobrze, ale również samemu choremu.

7.Wietrzenie pomieszczeń
W naszych domach, mimo zimna ważne jest częste wietrzenie pomieszczeń – także podczas choroby.

8.Właściwe ubieranie się
Jakby nie patrzeć, to jednak jedna z ważniejszych zasad w okresie jesienno-zimowym. Ciepłe ubrania, czapka na głowę, szalik na uszy i rajstopy pod jeansy. Jeśli nie chcemy zachorować, pamiętajmy o tych elementach garderoby.

A jakie są Twoje sposoby na uniknięcie przeziębienia?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *