Mrożące krew w żyłach zdrowie

Mrożące krew w żyłach zdrowie

kriokomoraGdy jesienno-zimowy chłód wkrada się w naszą codzienność, nie musimy popadać w marazm. Wiele badań wskazuje na to, że zimno może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Przestańmy więc z rozrzewnieniem wspominać letnie słońce i doceńmy to, co zimno może nam zaoferować.

Powszechne mity

Wiele osób ma mylne przekonanie, dotyczące chłodnych pór roku. Wbrew powszechnej opinii, zimą, chorujemy znacznie rzadziej niż w czasie innych pór roku. Solidny mróz to prawdziwy sprzymierzeniec naszego zdrowia. Bardzo niskie temperatury ograniczają żywot groźnych bakterii i wirusów. Niskie temperatury dodatkowo mogą poprawiać naszą odporność i krążenie krwi. Odpowiednio dawkowane zimno może też być sprzymierzeńcem w odchudzaniu i niwelowaniu niedoskonałości skóry. Udowodniono, że ciało poddawane leczniczej dawce zimna (czyli krioterapii) wydziela wzmożoną ilość hormonów szczęścia i działa przeciwbólowo. Nasz organizm jest doskonale przygotowany na niskie temperatury, o czym świadczy fakt, że ludzkie ciało posiada aż 200 tysięcy receptorów zimna, a jedynie 30 tysięcy tych, odpowiedzialnych za ciepło.

 krioterapia

Hart ducha i ciała

O tym, że zimno może być zdrowym asystentem człowieka wiedział już Hipokrates. Był on świadomy tego, że dzięki niskim temperaturom można leczyć wiele schorzeń, unikając przy tym poważnych skutków ubocznych. Był on zwolennikiem kontrolowanego spowolnienia metabolizmu ustrojowego ciała, czyli tzw. hipotermię. Pozwala to na natychmiastowe zniwelowanie bólu i obrzęku, a do tego może skutecznie zatamować silne krwotoki. Współcześnie medycyna często wykorzystuje niskie temperatury, czyli. krioterapię i kriochirurgię czy kriodestrukcję. Wielkimi zwolennikami zimna są też miłośnicy zimnych kąpieli czyli zastęp wiernych morsów.

Kriokomora – zakątek zdrowia

Kriokomora służy do profesjonalnego, kontrolowanego schładzania organizmu do ekstremalnie niskich temperatur (nawet do -160 stopni Celsjusza). Dzięki tej ogólnoustrojowej terapii organizm otrzymuje wielki zastrzyk sił witalnych. Jest to też nieocenione narzędzie, pomocne w walce z bólem stawów. Krioterapia rozpoczyna się i kończy specjalnym zestawem ćwiczeń i wskazówek, dotyczących zasad bezpieczeństwa. Dzięki kilkuminutowemu zabiegowi poprawia się wygląd i ukrwienie skóry, minimalizują się bóle stawów i mięśni oraz poprawia się nastrój. Zimno, wcale nie jest dokuczliwym towarzyszem, ale prawdziwym przyjacielem człowieka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *