Kiedy udać się do reumatologa?

Kiedy udać się do reumatologa?

Choroby reumatyczne, wbrew pozorom nie dotyczą jedynie starszych osób. Na choroby zwyrodnieniowe stawów cierpią już bardzo młode osoby. Często pierwsze objawy choroby stawów są bagatelizowane, przez co choroba diagnozowana jest w bardzo zaawansowanym stadium. Kiedy powinniśmy zacząć się niepokoić i kiedy należy wybrać się do reumatologa?

Reumatologia to gałąź medycyny, obejmująca rozmaite schorzenia, dotyczące stawów i kości. Przy czym przyczyna tych schorzeń może być bardzo zróżnicowana. Reumatologia zajmuje się leczeniem przyczyn i objawów schorzeń, które dotyczą stawów i kości. Niestety większość schorzeń reumatycznych nie można ustalić przyczyny powstawania chorób. Często mają one podłoże autoimmunologiczne – czyli z niejasnych przyczyn organizm zaczyna atakować własne tkanki. Prawdopodobnie choroby reumatyczne mają podłoże genetyczne. Leczenie takich schorzeń zazwyczaj odnosi się do niwelowania uciążliwych objawów i poprawienie jakości życia.

Kiedy powinniśmy udać się do reumatologa? Jeśli od dłuższego czasu borykamy się z bólem kości, zauważyliśmy także obrzęk co najmniej jednego stawu i jego deformację – nie mamy na co czekać, powinniśmy to zbadać! Niepokojącym objawem jest także poranna sztywność stawów i pogłębiające się problemy ruchowe. Pieczenie i ból w czasie ruchu powinny wzbudzić w nas niepokój. Jeśli zauważyliśmy powyższe objawy, poprośmy naszego lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do reumatologa.

Jak wygląda wizyta u reumatologa? Zazwyczaj lekarz reumatolog dokładnie bada nasze ciało i sprawność stawów. By lekarz mógł dobrze przyjrzeć się stawom, musimy rozebrać się do bielizny i wykonać kilka prostych ćwiczeń, które pokażą na ile nasze stawy są sprawne. Nie zdziwmy się także szczegółowym pytaniom, dotyczącym historii chorób i możliwych, przebytych zakażeń. Musimy wiedzieć, że wszelkie przebyte, a także trwające infekcje, zostawiają ślad w naszych stawach. Jeśli reumatolog zaobserwuje deformacje stawów, prawdopodobnie wyśle nas na ich prześwietlenie, a także zleci badania krwi, mające sprawdzić możliwe infekcje, stany zapalne i czynniki autoagresywne.

kriokomora producentLeczenie schorzeń reumatycznych polega głównie na niwelowaniu objawów. Najskuteczniejszą i najzdrowszą terapią, zalecaną przez reumatologów jest kriokomora. Producenttakiego sprzętu dba o to, by optymalnie wykorzystać lecznicze działanie zimna. Zimno i ruch to najlepsi sprzymierzeńcy w wale ze schorzeniami reumatycznymi. Nie mają skutków ubocznych i wykorzystują naturalne mechanizmy reakcji na zimno. Kriokomora to dodatkowo zastrzyk zdrowia i skuteczna odnowa biologiczna. Poza kriokomorą, reumatolodzy zapisują leki, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Jednak poza lelkami i krioterapią, pacjent musi zmienić swoje nawyki żywieniowe i stosować regularne zabiegi rehabilitacyjne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *