Jak urządzić SPA we własnym domu?

Jak urządzić SPA we własnym domu?

Jeśli nie mamy ochoty wydawać dużych kwot na regularne wizyty w profesjonalnym SPA, warto zorganizować centrum relaksu i odnowy biologicznej we własnym domu. Jak zaplanować i stworzyć nasz domowy kącik SPA?

Po ciężkim tygodniu pracy, każdy powinien znaleźć czas na chwilę relaksu i pielęgnacji. Warto zadbać o to, aby wprowadzić (co najmniej) cotygodniowy rytuał, w czasie którego będziemy oddawać się przyjemnościom i zabiegom, które poprawią kondycję naszego ciała i umysłu. Nie trzeba od razu rezerwować kosztownej wizyty SPA – przy odrobinie chęci, możemy stworzyć w swoim domu doskonałe centrum pielęgnacji i zażegnania całotygodniowego stresu. Od czego warto zacząć?

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie w swoich łazienkach specjalnych wanien czy kabin, które zapewnią regenerujący hydromasaż, saunę czy tez inne ciekawe funkcje. Ceny takich urządzeń są już na tyle atrakcyjne, że obecnie niemal każdy może pozwolić sobie na taki luksus we własnym domu. Poza walorami czysto relaksacyjnymi, takie urządzenia mogą także wspomagać siły witalne naszego organizmu i stanowić doskonałą rehabilitację i masaż. Dodatkowo, dostępne są kabiny, które posiadają funkcję aromaterapii i chromoterapii (bardzo duży wybór jest np. w Leroy Merlin). Dodatkowo na stronie Leroy Merlin można przeczytać porady, na co zwrócić uwagę, kupując taką kabiną czy wannę i jakie funkcje mogą nam zaoferować.

Obecnie, aby stworzyć własne profesjonalne SPA, wystarczy przejść się do dobrego marketu budowlanego i wybrać najbardziej dogodną funkcję. Można na przykład zdecydować się na kabiny z funkcją biczy szkockich, które usprawnią nasze krążenie czy tez na regulowane strumienie wody, celowane na określone partie ciała. Doskonałe właściwości oczyszczające ma także łaźnia parowa – pozwala ona zregenerować organizm i pobudzić go do życia i walki z infekcjami. Obecnie, większość domowych kabin z hydromasażem także posiada takie funkcje – pozwalając w zaciszu własnego domu przeżyć zdrowy i przyjemny masaż i oczyszczenie.

Jeśli już zdobyliśmy wymarzoną kabinę, warto zadbać o to, aby sesje relaksacyjne stały się naszym słodkim rytuałem. Aby zachować zdrowie i dobrą kondycję, czasami po prostu trzeba pozwolić sobie na zupełny relaks i wszystkie problemy pozostawić za drzwiami łazienki. Wyłączmy telefon, puśćmy ulubioną muzyką i pozwólmy sobie na zdrowy i błogi relaks. Pieniądze, które zaoszczędzimy na masażystach, wizytach w profesjonalnym SPA czy też u kosmetyczki, przeznaczmy na dobre olejki do kąpieli i balsamy nawilżająco-pielęgnujące.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *