Jak rozpoznać, że jesteś w ciąży

Jak rozpoznać, że jesteś w ciąży

Codziennie tysiące kobiet w Polsce zachodzi w ciąże. Bardzo często zdarza się, że w początkowym okresie w ogóle nie zdają sobie z tego sprawy. Przyczyną jest przeważnie ignorowanie lub nieznajomość objawów jakie mogą sugerować zapłodnienie. Ten artykuł ma na celu przedstawienie podstawowych objawów mogących świadczyć o tym, że jesteście w ciąży i najwyższy czas skonsultować to z lekarzem ginekologiem.

tescik ciążowy 21412454124
Pierwsze objawy ciąży mogą wystąpić już w drugim tygodniu od zapłodnienia. Będą to takie dolegliwości jak:

Pierwszym sygnałem, którego nie powinnyśmy lekceważyć będzie brak krwawienia miesiączkowego, idący przeważnie w parze z podwyższoną temperaturą ciała.

termometr_d2344324343

Jeżeli czujesz się senna i ociężała, może to być również objaw tego że Twój organizm dużą część energii przeznacza na zapewnienie płodowi odpowiednich warunków.

Bardzo charakterystycznym symptomem ciąży jest zwiększona wrażliwość zmysłów. Jeżeli bardziej niż zwykle odczuwasz zapachy , a do tego często masz nudności i wymiotujesz- powinnaś zrobić test ciążowy.

Kolejnymi objawami jakie mogą towarzyszyć zajściu w ciąże będą: częstsze niż zwykle oddawanie moczu, powiększenie brzucha, oraz zwiększenie wrażliwości piersi na dotyk.

piersi pani w ciąży 3214234324432

Jeżeli wymienione objawy nie ustępują, a niektóre się nasilają to jest to najwyższy czas aby zrobić test ciążowy i ewentualnie udać się do lekarza.

Comments are closed.