Jak odpowiednio nawilżać włosy?

Jak odpowiednio nawilżać włosy?

nawilzanieKtóra z nas nie marzy o pięknych i zdrowych włosach? Jednym z sekretów ich wyjątkowego wyglądu jest prawidłowe nawilżanie. Jak się za to zabrać?

Co przesusza włosy?

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, co najbardziej niekorzystnie wpływa na nasze włosy. Bez wątpliwości są to wszystkie urządzenia typu suszarka, prostownica, lokówka i termoloki. Co więcej, przesuszeniu służą zabiegi farbowania i rozjaśniania włosów. Także używanie kosmetyków takich, jak lakiery żele i pianki niekorzystnie wpływają na kondycję włosów. Może patrząc za okno, brzmi to dość odlegle, ale nadmiernie wystawianie włosów na gorące słońce powoduje ich suchość. Ostatnią dość istotną kwestią są kąpiele w basenach lub wodzie morskiej (jedna zawiera chlor, druga sól).

Jak odpowiednio nawilżać włosy?

Szampon nawilżający

Pośród szerokiego wachlarza dostępnych szamponów, wiele z nich jest przeznaczonych do włosów suchych. I z takich właśnie skorzystajmy. Głęboko nawilżający szampon odżywi je od wewnątrz powodując ich piękny i zdrowy wygląd. Jeśli myjemy włosy codziennie, wybierzmy szampon w linii delikatniejszych, by dodatkowo nie obciążać włosów.

Odżywka

Odżywianie dla suchych włosów to rzecz święta. Pamiętajmy więc, by po każdym umyciu włosów nakładać odżywkę (większą ilość na końcówki, mniejszą na czubek głowy). Najlepsze będzie odżywka do spłukiwania, która nawilży, ale podobnie jak lekki szampon zbytnio ich nie obciąży.

Maska

Maseczkę można kupić, maseczkę można też zrobić samemu. Odpowiednio przyrządzona da podobne rezultaty do maseczki kupionej. Jednym z polecanych przepisów jest połączenie śmietany z awokado. Powyższe składniki należy wymieszać w proporcji jedno rozgniecione awokado na 3 łyżki śmietany. Maseczkę nałożyć na włosy, owinąć folią i opcjonalnie ręcznikiem. Maseczkę trzymać około 20-30 minut.

Zimny nawiew powietrza

Jeśli musimy suszyć włosy, używajmy do tego celu suszarki z ciepłym i zimnym nawiewem. Proces suszenia będzie trwał dłużej, ale ani nie przegrzejemy głowy, ani nie zafundujemy włosom nadmiernego przesuszenia. Pamiętajmy, by zawsze trzymać suszarkę w odległości ok. 20 cm od głowy.

Jak najmniej na głowie

W celu poprawy kondycji włosów i ich prawidłowego nawilżenia najlepiej jest zrezygnować (przynajmniej na jakiś czas) z lakierów oraz przeróżnych żeli. Co więcej, ograniczmy używamy prostownicy i lokówki (lub koniecznie stosujmy kosmetyki, które ochronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury). Starajmy się także nie farbować włosów.

A jakie są Twoje sposoby na piękne włosy?

źródło zdjęć: Taylor Dawn Fortune / Foter.com / CC BY-NC-ND

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *