12 domowych sposobów na przeziębienie

Za oknem środek zimy, pewnie wiele osób chodzi przeziębiona, a nie wszyscy chcą się leczyć szkodliwymi antybiotykami. Te szkodzą i nie zawsze pomagają, a po co faszerować się lekami. Oto pojawia się kilka sposobów na przeziębienie metodą domową.

1. Mleko z czosnkiem. Przygotowujemy szklankę gorącego mleka i wrzucamy do niego drobno posiekany ząbek czosnku. Pijemy gorące.

2. Mleko z miodem i czosnkiem. Przygotowujemy szklankę gorącego mleka i wrzucamy do niego drobno posiekany ząbek czosnku i dodajemy łyżkę miodu. Pijemy gorące.

3. Syrop z cebuli. Kroimy cebulę w krążki. Kładziemy warstwowo: cebulę, czosnek, posypujemy cukrem, kolejno znów cebulę, czosnek i cukier i tak do zapełnienia słoika. Na górę polewamy sokiem z cytryny.

4. Wywar z pokrzywy. Przez 15 minut moczymy pokrzywy w occie, po czym odcedzamy pokrzywy. Myjemy nim włosy dwa razy w tygodniu. Pokrzywa uspokaja skórę.

5. Herbata z sokiem malinowym. Przygotowujemy czarną herbatę. Czekamy aż odrobinę ostygnie (wrzątek zabija wszelkie właściwości soku malinowego) i wlewamy 1/4 szklanki soku malinowego, oczywiście domowej roboty.

6. Płukanie gardła z wodą z solą. Bardzo dobry sposób na wyleczenie bolącego gardła. Mieszamy szklankę wody z łyżką soli i płuczemy nią gardło.

7. Herbata z miodem i cytryną. Przygotowujemy czarną herbatę i odczekujemy, aż odrobinę ostygnie, ponieważ wrzątek zabija właściwości cytryny i miodu. Po chwili wyciskamy odrobinę soku z cytryny i dodajemy dwie łyżeczki miodu.

8. Grzane piwo z jajkiem. Podgrzewamy wino i wbijamy jajko. To bardzo dobry sposób na katar.

9. Bańki. Podgrzewa się bańki i stawia na plecach lub przedniej części klatki piersiowej w ilości 20 lub 30. Skuteczność nie jest udowodniona, zwykle korzystają z tej metody zwolennicy medycyny naturalnej.

10. Wysmarowanie klatki piersiowej smalcem i natrzeć spirytusem. Wspomaga układ oddechowy.

11. Wódka z pieprzem. Skuteczna na grypę żołądkową. Uwaga! wypijamy jeden kieliszek, a nie pół litra 🙂

12. Łóżko. Może to brzmi banalnie, jednak nie ma nic skuteczniejszego, niż wypicie gorącej herbaty i wygrzanie się pod kołdrą w ciepłym łóżku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *