Depilacja laserowa IPL

Depilacja laserowa IPL

iplDepilacja laserowa w minionych latach stała się bardzo popularna. Wielu z nas skorzystało (i do dziś korzysta) z tych cechujących się licznymi zaletami usług. Obecnie najwięksi producenci wprowadzają na rynek depilatory laserowe w wersji domowej. Czym się różnią od depilatorów używanych w salonach kosmetycznych i czy są równie skuteczne? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Czym jest depilacja laserowa przeprowadzana w salonach kosmetycznych

Depilacja laserowa polega na emitowaniu światła i absorbowaniu ich przez melaninę zawartą we włosach, co powoduje uszkodzenie mieszka włosowego. Jednak by całkowicie uszkodzić włos i nie dopuścić do jego ponownego wzrostu należy przeprowadzić zabieg od 4 do 8 razy. Dzieje się tak dlatego, gdyż promieniowanie trwale uszkadza włos tylko w fazie aktywnego wzrostu. W danym momencie jest około kilkunastu procent takich włosów w depilowanej części ciała.

Odstęp między kolejnymi zabiegami wynosi od 3 do 5 tyg. Łatwo obliczyć, że trwałe usunięcie włosów zajmie od 4 do 8 miesięcy. Ważne jest, by między poszczególnymi zabiegami nie opalać danej części ciała oraz unikać solarium. Niewskazany jest również peeling.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, przy którym można odczuwać lekki ból, w postaci sekundowych ukłuć. W zależności od wielkości partii ciała, jednorazowy zabieg może trwać od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu minut.

wlosy

Czym jest depilacja laserowa przeprowadzona w domowych warunkach

Depilacja laserowa IPL przeprowadzana za pomocą domowego depilatora laserowego wygląda bardzo podobnie jak w przypadku wizyty w salonie kosmetycznym. Emitowane są wiązki światła, trafiające i niszczące mieszki włosowe. Zabieg także należy powtórzyć kilkukrotnie, by w pełni cieszyć się końcowym i jakże gładkim efektem. Domowy depilator to przede wszystkim wygoda i poręczność.

Zalety i wady korzystania z domowego depilatora laserowego

Po pierwsze, zaletą zabiegu jest przeprowadzanie go wtedy, kiedy mamy na to czas. Nie musimy pędzić na umówioną godzinę przez pół miasta. Ponadto dużym plusem jest cena. Jednorazowy (niestety) wysoki koszt zapewnia nam możliwość depilacji każdej, wybranej części ciała. Z pewnością zakup depilatora wyjdzie nam taniej niż zabieg przeprowadzany w salonie. Co więcej, w przypadku poczucia zbyt bolesnych ukłuć możemy w dowolnej chwili przerwać zabieg. Jest to jednak także minusem. Po stronie wad znajdzie się również fakt, że może być ciężko dosięgnąć niektórych partii ciała oraz nietrzymanie się wyznaczonych terminów kolejnych zabiegów.

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu należy dokładnie zapoznać się z przeciwwskazaniami oraz sposobem użytkowania urządzenia. W tym celu, oprócz zapominania się informacjami na poradniku dołączonym do sprzętu,  można poszukać informacji w internecie lub udać się do najbliższego salonu kosmetycznego.

Depilacja laserowa IPL jest najbardziej skuteczną depilacją, z której możemy skorzystać w zaciszu domowym. Po serii zabiegów włoski nie odrosną przez bardzo długi czas (lub nawet na zawsze). Nie tylko każda kobieta doceni to urządzenie, ale również wielu mężczyzn znajdzie w nim pomoc na problemy związane z nadmiernym owłosieniem.

źródło : www.remingtonproducts.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *