Depilacja laserowa. Bądź piękna na lato

Depilacja laserowa. Bądź piękna na lato

depilacja laserowaOwłosienie to problem, który towarzyszy każdemu z nas. Jednym ze sposobów pozbycia się go na dłużej (lub nawet na zawsze) jest depilacja laserowa. Przedstawiamy dziś najważniejsze informacje na temat zabiegu.

Czym jest depilacja laserowa
Depilacja laserowa polega na niszczeniu cebulki włoska poprzez wysyłanie w ich kierunku wiązek światła, które wnikają w melaninę. Kolejno zostaje wytworzona wysoka temperatura, powodująca ich spalenie.  Trzeba zaznaczyć, że laser działa jedynie na włosy w okresie fazy wzrostu (jednorazowo jest ich około kilkanaście procent), dlatego do osiągnięcia pełnego efektu potrzebnych jest kilka zabiegów.

2-4 tygodnie przed zabiegiem
Tak jak przed każdym zabiegiem, należy zgłosić się do specjalisty w celu omówienia ewentualnych przeciwwskazań. Będziemy musieli wypełnić odpowiedni formularz, w których będą pytania odnośnie przebytych chorób oraz reagowania skóry na działanie promieni słonecznych. Dodatkowo oceniona zostanie także skóra, w tym jej rodzaj oraz konkretny typ. W ciągu kilku tygodni czasu czekania na pierwszy zabieg nie należy opalać się oraz unikać pilingów, depilatora.

Dzień/poranek przez zabiegiem
Przed samym zabiegiem należy się dokładnie ogolić. Najlepiej uczynić to z samego rana. Pamiętajmy, by ogolić się golarką (najlepiej jednorazową), nie depilatorem ani pęsętą. Co więcej, nie wolno stosować peelingu ani opalać się. Nie stosujmy żadnych balsamów ani kremów.

Zabieg
Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut (zależy od partii ciała).  Podczas zabiegu kosmetyczka smaruje wybraną partię ciała specjalnym żelem, a następnie przykłada laser na sekundowe ukłucia. Jedno ukłucie działa na około kilkunaście / kilkudziesiąt włosów, dlatego należy przyłożyć laser od kilkunastu do kilkudziesięciu miejsc. Odczucie podczas ukłucia może być lekkie, lub jeśli skóra jest bardzo wrażliwa trochę bardziej bolesne.

Po zabiegu
Po zabiegu można odczuwać lekki ból, który szybko mija. Zaczerwienione miejsca tracą swoją żywą barwę po około 2-3 godzinach. Nie jest wskazane zażywanie ciepłych/gorących kąpieli.

Między zabiegami
Odstęp między zabiegami wynosi ok 4-6 tygodni. Między zabiegami najważniejsze jest, by nie wystawiać poddawanej zabiegowi części ciała na działanie promieni słonecznych lub działanie lamp z solarium. Z tego względu wiele osób decyduje się na depilację w miesiącach jesienno-zimowych.

Efekt
Po kilku zabiegach można pozbyć się owłosienia na zawsze. Warto zatem poświęcić kilka dni w ciągu kilku miesięcy dla takiego efektu.

Koszt
Koszt jednego zabiegu może wynosić ok 200-300 zł.

A jakie są Wasze doświadczenia z depilatorem laserowym?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *