Cudowne właściwości hydroterapii

Cudowne właściwości hydroterapii

Hydroterapia była stosowana od wieków, jeszcze zanim ją nazwano. Od wieków ludzie doceniali wodę i jej lecznicze zastosowanie. Dzisiaj te metody udoskonalono, doprecyzowano i opatrzono jedną nazwą – hydroterapią.

Hydroterapia

Historia tego typu terapii sięga głębin historii i zahacza o starożytne Chiny i Europę. Wielki rozkwit tej formy leczenia i relaksu nastąpił w Starożytnym Rzymie, gdzie łaźnie były nie tylko miejscem higieny i relaksu, ale także centrum życia kulturalnego i miejsce na poważne filozoficzne spory. Współcześnie hydroterapia oznacza leczenie za pomocą bodźców powstałych poprzez odpowiednie zastosowania wody. Terapia obejmuje leczenie wodą, będącą w różnych stanach skupienia i pod różnym ciśnieniem. Stosowna jest zarówno jako terapia miejscowa jak i ogólna. Wyróżnia się też zabiegi ze względu na temperaturę wody.

Hydroterapia na chłodno stosowana jest w dolegliwościach, dotyczących układu krążenia. Stosuje się tutaj wodę o temperaturze od 8 do 27 stopni Celsjusza. Dzięki zanurzeniu w zimnej wodzie, obniża się ciśnienie krwi, pobudza pęcherz moczowy i pogłębia oddech. Dodatkowe masowanie skóry, pogłębia działanie ujędrniające i wyszczuplające.

Hydroterapia na ciepło jest niezastąpionym narzędziem, rozluźniającym i kojącym okład nerwowy. Dzięki cieplej wodzie (23 – 37 stopni Celsjusza) reguluje się ciśnienie krwi i rozluźnia napięte mięśnie. Stawy odpoczywają, a skóra delikatnie się oczyszczają

Hydroterapia na gorąco (38 – 42 stopnie Celsjusza) przyspiesza pracę serca, pogłębia oddech i pobudza organizm do życia. Przyspiesza metabolizm organizmu, a toksyny są gorąco proszone o opuszczenie naszego ciała

Hydromasaże

Hydromasaż to zacny kuzyn hydroterapii. Stosuje on strumienie wody pod ciśnieniem, w celu ekstremalnego pobudzenia organizmu do walki z bólem i zmęczeniem. Hydromasaż polega często na naprzemiennym stosowaniu gorących i zimnych strumieni wody – co jest prawdziwym zastrzykiem energii dla układu krążenia. Hydromasaż to silna broń w walce z bólem kości i stawów . Dodatkowo jest tanim i wysoce skutecznym sposobem na pozbycie się cellulitu i poprawę jędrności skóry. Skurczane i rozkurczane naczynia krwionośne pobudzają cały organizm do życia i sprawiają, że nasz system immunologiczny staje na baczność i jest gotowy do walki z wszelkimi drobnoustrojami.

Gdzie?

Tego typu terapie z powodzeniem stosuje się w poszczególnych ośrodkach sanatoryjnych i rehabilitacyjnych. Dziś jednak, każdy może zorganizować własne, kameralne centrum wspierani odporności. Duże sklepy oferują bogatą ofertę specjalnych kabin prysznicowych i wanien z hydromasażem. Korzystajmy więc z nieograniczonego dobrodziejstwa wody – pod każdą postacią.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *