cena a jakośc – czyli sztuka wyboru kosmetyków

cena a jakośc – czyli sztuka wyboru kosmetyków

Wybierając kosmetyki, często stajemy przed pytaniem – czy cena zawsze jest proporcjonalna do jakości i na czym możemy, a na czym nie powinniśmy oszczędzać. Nie każdy może sobie pozwolić na regularne kupowanie kosmetyków z najwyższej półki, dlatego podpowiadamy – na co zwrócić uwagę i jak dokonać najlepszego wyboru.

Przy wyborze kosmetyków sprawdza się twierdzenie, ze najważniejsze jest wnętrze, a nie opakowanie. Przebierając wśród dostępnych produktów, trzeba zachowywać zimną krew i nie wierzyć nikomu na słowo – tutaj liczą się aktywne składniki, a nie marketingowe mydlenie oczu. Szczególną ostrożność należy zachować przy wyborze kremów na cellulitis i rozstępy. Jest to grupa produktów, które poza wygórowaną ceną, często kuszą też wieloma obietnicami – najczęściej bez pokrycia. Wiele osób twierdzi, że tak naprawdę żaden krem nie jest w stanie zlikwidować tych dolegliwości, a cała tajemnica tkwi w masażu i poprawianiu ukrwienia danych partii ciała. Wówczas wystarczą naturalne, proste składniki, do tego takie, które zwykle mamy w domu – jak np. oliwa z oliwek czy też sól i cukier – jako peeling. Jeśli jednak wybieramy balsam z drogerii, zwróćmy uwagę na to, aby posiadał w swoim składzie kofeinę, wyciąg z bluszczu czy też L-karnitynę – gdyż te składniki mają udowodnione działanie. W przypadku rozstępów, tak naprawdę nie istnieje żadna metoda, która pozwoli na ich skuteczne usunięcie, a kremy mogą jedynie zmniejszyć ryzyko powstania nowych blizn – z pewnością jednak nie usuną one tych zadawnionych. Jeśli więc decydujemy się na wybór balsamu, nie zwracajmy uwagi na cenę czy zapewnienia, ale wyłącznie na skład.

Jeśli chodzi o kosmetyki, przeznaczone do mycia i pielęgnacji włosów, tutaj także nie cena zawsze idzie w parze z jakością. Warto pamiętać, aby bardzo sceptycznie podchodzić do zapewnień, jakie słyszymy w reklamach. W popularnych drogeriach zazwyczaj spotkamy produkty, które kuszą zapachem, reklamą i kolorowymi opakowaniami – jednak często substancje aktywne są w nich bardzo rozrzedzone. Dużo jest za to sztucznych dodatków i zapachów, które mogą wysuszać i podrażniać skórę, a także powodować uciążliwe reakcje alergiczne. Warto więc skorzystać z profesjonalnych preparatów przeznaczonych dla fryzjerów – gdyż zazwyczaj w ich składzie jest dużo substancji aktywnych, których działanie można zobaczyć już po pierwszym użyciu. Jeśli zależy nam na ekonomiczniejszym, ale także skutecznym rozwiązaniu, możemy wybierać produkty, które wykorzystują siłę natury i receptury, które znały jeszcze nasze babcie. Warto wybrać się do apteki i zapytać o naturalny szampon z czarnej rzepy, która działa wzmacniająco na włosy, czy też wyciąg z rumianku, który odżywia i lekko rozjaśnia włosy. Jeśli cierpimy na nadmierne przetłuszczanie się włosów – doskonałym wyborem będzie szampon z pokrzywy.

Jednak, nie na wszystkim warto oszczędzać i nie wszystkie produkty mają tańsze zamienniki. Z pewnością nie warto oszczędzać na dobrych perfumach. W tym przypadku, jedynie prawdziwe, naturalne perfumy mogą zapewnić długotrwały i zniewalający zapach. Dobre, znane perfumy charakteryzują się wykorzystaniem naturalnych kompozycji zapachowych i doskonałym ich zachowaniem – dzięki czemu zyskujemy przepiękny zapach, który będzie spacerował z nami prze cały dzień. Tanie perfumy poza tym, że często powodują reakcje alergiczne, są także bardzo ulotne, a do tego ich zapachy nigdy nie będą tak szlachetne, jak te, wykonane z wyselekcjonowanych, naturalnych składników. Szlachetne, tradycyjne marki, jak np. Sisley, traktują proces tworzenia perfum jako misję i egzotyczne misterium, które pozwala kobietom czuć się doskonale w swojej skórze i cały dzień chodzić w ekskluzywnej, zmysłowej mgiełce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *