6 rad, z których dowiesz się jak zadbać zimą o swoją skórę

6 rad, z których dowiesz się jak zadbać zimą o swoją skórę

zimaZima jest okresem, w którym nasza skóra narażona jest na niekorzystne działanie wielu czynników. Głównie są to zimne powietrze oraz mroźny wiatr. Z tego względu powinnyśmy o nią szczególnie zadbać. Dziś radzimy, jak ustrzec się przed konsekwencjami nadchodzącej zimy.  

1.Zadbaj o usta

Zimą nasze wargi często stają się spierzchnięte. Wynika to z faktu, iż skóra znajdująca się na ustach pozbawiona jest gruczołów łojowych i w trakcie (bezwiednego) oblizywania warg na wietrze w połączeniu z niską temperaturą usta wysuszają się. Aby w tym czasie zapewnić im jak najlepszą ochronę pamiętajmy o trzech głównych rzeczach. Po pierwsze, zanim wyjdziemy na mróz lub zimniejsze powietrze nałóżmy balsam ochronny na usta. By wybrać ten najlepszy, zwróćmy uwagę czy zawiera sprzyjające zimie składniki ochronne, w tym wosk pszczeli, masło shea oraz filtry UV. Po drugie, warto przed snem zafundować naszym ustom masaż szczoteczką (można użyć zwykłej szczoteczki do zębów). Minutowy masaż pobudzi mikrokrążenie i złuszczy martwy naskórek. Po trzecie, gdy nasze usta mimo wszystko wciąż są wysuszone nałóżmy na noc grubą warstwę miodu, która wygładzi skórę i załagodzi podrażnienia.

2.Zdrowe dłonie

Podobnie jak w przypadku ust powinniśmy chronić nasze dłonie. Stosujmy w ich przypadku kremy ochronne (zawierające np. glicerynę lub witaminę E), używajmy peelingu i przede wszystkim nośmy rękawiczki ochronne.  Jednym ze sprawdzonych zabiegów, które można zastosować na noc jest nałożenie dużej warstwy kremu na ręce, nałożenie rękawiczek i położenie się do łóżka. Po kilku godzinach snu, nasze ręce staną się miękkie i przyjemne w dotyku.

3.Ochronnie, czyli kremowo

Zimą nasza skóra narażona jest na działanie bardzo zimnego powietrza. Stosowanie odpowiedniego kremu pomoże nam w walce z negatywnymi konsekwencjami mrozu. W zależności od cery należy stosować krem nawilżający lub krem tłusty/półtłusty. Jeśli nasza skóra jest tłusta lub mieszana, chroniona jest naturalną warstwą sebum i w jej przypadku wystarczy krem nawilżający. Przy skórze suchej i odwodnionej lepiej sprawdzą się kremy tłuste i półtłuste. Kremy tłuste i półtłuste doskonałe będą także w przypadku wyjazdu w góry. Nie zapomnijmy również o kremie z wysokim filtrem, gdyż jesteśmy także narażeni na działanie promieni słonecznych.

4. Peeling

W okresie zimowym sprawdzonym zabiegiem jest peeling. Zastosowany na skórze naszej twarzy raz w tygodniu pozwoli na odpowiednie złuszczenie martwego naskórka i zapewni należytą zawartość sebum. Peelingi należy robić delikatne, drobnoziarniste lub enzymatyczne. Po peelingu starajmy się zawsze nałożyć maskę regenerującą.

5. Podkładowo i pudrowo

Podkłady oraz pudry stanowią dodatkową ochronę, która zabezpieczy naszą twarz przed mrozem. W przypadku zimy stosujmy inny podkład niż latem. Wybierzmy ten, który odżywi i będzie pielęgnował cerę. Zimowy podkład powinien być także jaśniejszy.

6. Zimowy make-up

W chłodne dni stosujmy eyeliner, kredkę oraz tusz wodoodporny. Są to kosmetyki, które zapewnią zdrowy i piękny wygląd podczas padającego śniegu. Unikajmy z kolei koloru czerwonego, gdyż zimno sprawi, ze nasza skóra będzie zaczerwieniona bez żadnej pomocy. Nie nakładajmy także pudru sypkiego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *