Zima jest okresem, w którym nasza skóra narażona jest na niekorzystne działanie wielu czynników. Głównie są to zimne powietrze oraz mroźny wiatr. Z tego względu powinnyśmy o nią szczególnie zadbać. Dziś radzimy, jak ustrzec się przed konsekwencjami nadchodzącej zimy.
Zimą nasze wargi często stają się spierzchnięte. Wynika to z faktu, iż skóra znajdująca się na ustach pozbawiona jest gruczołów łojowych i w trakcie (bezwiednego) oblizywania warg na wietrze w połączeniu z niską temperaturą usta wysuszają się. Aby w tym czasie zapewnić im jak najlepszą ochronę pamiętajmy o trzech głównych rzeczach. Po pierwsze, zanim wyjdziemy na mróz lub zimniejsze powietrze nałóżmy balsam ochronny na usta. By wybrać ten najlepszy, zwróćmy uwagę czy zawiera sprzyjające zimie składniki ochronne, w tym wosk pszczeli, masło shea oraz filtry UV. Po drugie, warto przed snem zafundować naszym ustom masaż szczoteczką (można użyć zwykłej szczoteczki do zębów). Minutowy masaż pobudzi mikrokrążenie i złuszczy martwy naskórek. Po trzecie, gdy nasze usta mimo wszystko wciąż są wysuszone nałóżmy na noc grubą warstwę miodu, która wygładzi skórę i załagodzi podrażnienia.
Podobnie jak w przypadku ust powinniśmy chronić nasze dłonie. Stosujmy w ich przypadku kremy ochronne (zawierające np. glicerynę lub witaminę E), używajmy peelingu i przede wszystkim nośmy rękawiczki ochronne. Jednym ze sprawdzonych zabiegów, które można zastosować na noc jest nałożenie dużej warstwy kremu na ręce, nałożenie rękawiczek i położenie się do łóżka. Po kilku godzinach snu, nasze ręce staną się miękkie i przyjemne w dotyku.
Zimą nasza skóra narażona jest na działanie bardzo zimnego powietrza. Stosowanie odpowiedniego kremu pomoże nam w walce z negatywnymi konsekwencjami mrozu. W zależności od cery należy stosować krem nawilżający lub krem tłusty/półtłusty. Jeśli nasza skóra jest tłusta lub mieszana, chroniona jest naturalną warstwą sebum i w jej przypadku wystarczy krem nawilżający. Przy skórze suchej i odwodnionej lepiej sprawdzą się kremy tłuste i półtłuste. Kremy tłuste i półtłuste doskonałe będą także w przypadku wyjazdu w góry. Nie zapomnijmy również o kremie z wysokim filtrem, gdyż jesteśmy także narażeni na działanie promieni słonecznych.
W okresie zimowym sprawdzonym zabiegiem jest peeling. Zastosowany na skórze naszej twarzy raz w tygodniu pozwoli na odpowiednie złuszczenie martwego naskórka i zapewni należytą zawartość sebum. Peelingi należy robić delikatne, drobnoziarniste lub enzymatyczne. Po peelingu starajmy się zawsze nałożyć maskę regenerującą.
Podkłady oraz pudry stanowią dodatkową ochronę, która zabezpieczy naszą twarz przed mrozem. W przypadku zimy stosujmy inny podkład niż latem. Wybierzmy ten, który odżywi i będzie pielęgnował cerę. Zimowy podkład powinien być także jaśniejszy.
W chłodne dni stosujmy eyeliner, kredkę oraz tusz wodoodporny. Są to kosmetyki, które zapewnią zdrowy i piękny wygląd podczas padającego śniegu. Unikajmy z kolei koloru czerwonego, gdyż zimno sprawi, ze nasza skóra będzie zaczerwieniona bez żadnej pomocy. Nie nakładajmy także pudru sypkiego.
Leave a Reply