Zmień dietę – zmień nastawienie do życia!

Zmień dietę – zmień nastawienie do życia!

Nowy rok to czas postanowień, których nie zawsze dotrzymujemy. Jeśli jednak założyliśmy sobie, że chcemy poprawić swój stan zdrowia i ogólną kondycję psychofizyczną właśnie poprzez konsumpcję zdrowych produktów spożywczych to warto jednak o to powalczyć. Szczególnie, że wyrobienie odpowiednich nawyków wcale nie jest takie trudne, jak na początku się wydaje.

Przede wszystkim, już na samym początku – otwórz lodówkę. Jeśli do tej pory nie zwracałeś uwagi na to, jak się odżywiasz, to jest duża szansa, że znajdziesz tam napoje gazowane (wysokosłodzone), jogurty smakowe, margarynę, pakowane sałatki, czekoladę bez cukru (bo coś tam kiedyś chcieliśmy spróbować w kwestii zdrowego żywienia się), serki topione czy też parówki. Obok w chlebaku znajduje się białe pieczywo, a w szafce powyżej tona słodkich płatków śniadaniowych. Nie namawiamy nikogo, żeby całość wylądowała w koszu – żywności marnować bowiem nie wolno. Ale warto już w tym momencie udać się na zakupy i wybierać z rozsądkiem takie produkty, które nie będą inwazyjne dla naszego zdrowia.

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że jakakolwiek dieta oparta na głodówkach czy też ścisłym ograniczeniu dostarczania węglowodanów może się skończyć niepożądanymi skutkami, z których efekt jojo będzie tym najdelikatniejszym. Pieczywo białe na przykład już dziś zastąp pieczywem pełnoziarnistym – dzięki temu będziesz miał pewność, że dostarczysz organizmowi węglowodanów dobrej jakości. Podobnie warto postąpić z innymi produktami mącznymi, jak chociażby z makaronem. Podobnie biały ryż dobrze zastąpić naturalnym, brązowym.

Niezmiernie ważne jest również to, jak często i jak dużo jemy. Pamiętaj, że o wiele lepiej jeść częściej, a mniej – 5 porcji to optymalna ilość. Dzięki temu nasz organizm ma szansę wchłonąć to, co dostarczyliśmy, a zbędne kalorie nie odkładają się w postaci tłuszczu na naszym brzuchu. Dzięki temu będziemy mieli więcej energii i pozytywnego nastawienia do życia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *