Zapalenie pęcherza moczowego

Zapalenie pęcherza moczowego

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych zapalenia pęcherza moczowego jest wzmożone parcie na pęcherz. Czasami w czasie oddawania moczu można odczuwać piekący ból w cewce moczowe, a sam mocz jest oddawany w niewielkiej ilości i jest zabarwiony krwią lub mętny. Jak zapobiegać zapaleniu pęcherza moczowego i jak leczyć tą dolegliwość?

 W celu zapobiegania chorobom pęcherza przede wszystkim należy zadbać o swój odpowiedni ubiór. Siedzenie na betonie lub zimnej podłodze również może spowodować pojawienie  się tej nieprzyjemnej choroby. Podczas leczenia zapalenia pęcherza moczowego i w celu zapobiegania mu warto pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów, ponieważ częste oddawanie moczu przepłukuje układ moczowy z bakterii, które mogą stanowić przyczynę zapalenia. Należy pamiętać o tym, aby nie powstrzymywać się od skorzystania z toalety, gdy odczuwa się nawet najmniejsze parcie na pęcherz. Powstrzymywanie się od oddawania moczu może spowodować niepotrzebne namnażanie się bakterii w układzie moczowym.

723740_85260687

Jeżeli w czasie choroby u osoby chorej pojawi się gorączka należy zdecydowanie leżeć w łóżku, a okolice podbrzusza ogrzewać termoforem lub poduszką elektryczną. Takie działanie pozwoli na zmniejszenie napięcia mięśniowego przez co ból stanie się mniejszy. W czasie choroby należy wypijać duże ilości przegotowanej wody z dodatkiem soku cytrynowego lub rozpuszczoną witaminą C, ponieważ w ten sposób zakwasi się mocz, co doprowadzi do całkowitego wyleczenia. Chory powinien przyjmować 2-3l zakwaszonej wody codziennie przez cały okres choroby. Doskonałym lekiem na zapalenie pęcherza moczowego jest mieszanka ziołowa składająca się z kwiatu bzu czarnego, krwawnika, rumianku, liści jeżyny, podbiału i mięty pieprzowej, jednak przez tego typu kuracją należy skonsultować się z lekarzem. Picie żurawinowej herbaty lub jedzenie suszonej żurawiny również blokuje rozwój bakterii w układzie moczowym, więc wskazane jest wspomaganie się tymi produktami w okresie choroby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *