Zapachy, które leczą

Zapachy, które leczą

Aromaterapia jest jedną z przyjemniejszych i popularniejszych terapii stosowanych w medycynie naturalnej. Dzięki pięknym zapachom można przecież nie tylko poprawić sobie nastrój, ale i stan zdrowia. Jak aromaterapia może wpłynąć na człowieka? W jaki sposób można z niej skorzystać?


Leczniczą moc zapachów znano i ceniono już w odległej przeszłości. Wiadomo dziś, że olejki eteryczne mogą w silnym stopniu wpływać na ośrodki nerwowe znajdujące się w ludzkim mózgu. Z powodzeniem można je wykorzystywać zarówno w celu dodania sobie energii, jak i w przypadku nadmiernego stresu lub problemów z depresją. Odprężającą moc mają przede wszystkim takie zapachy, jak lawenda, sandałowiec biały oraz majeranek ogrodowy.
Olejki eteryczne można wykorzystywać na wiele sposobów. Można wdychać je wraz z powietrzem, jednak najpopularniejsza jest aromaterapia polegająca na korzystaniu z zapachowych kąpieli. Są też olejki eteryczne, które można wykorzystać w trakcie masażu.


Olejki eteryczne są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, jednak w czasie ich stosowania należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim są one przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego, zatem należy uważać, by nie dostały się one do jamy ustnej. Warto też przed rozpoczęciem zapachowej terapii sprawdzić swą reakcję na dany olejek. Zdarzają się przecież przypadki uczuleń, zatem przeprowadzenie małego testu jest zalecane każdemu. Szczególną ostrożność należy zachować w chwili, gdy dopiero zaczyna się swą przygodę z aromaterapią oraz w chwili, gdy sięga się po nowy olejek. Nie warto też oszczędzać na olejkach i zawsze wybierać te produkty, których jakość jest potwierdzona. Należy też zapoznać się dokładnie z zasadami stosowania danego olejku oraz z informacjami dotyczącymi jego prawidłowego przechowywania. Dzięki temu aromaterapia stanie się nie tylko bardziej bezpieczna, ale i przyjemniejsza. To naprawdę tani, a jakże skuteczny sposób na poprawę swojego zdrowia i codziennego samopoczucia. Warto się o tym przekonać. Więcej ciekawych informacji znajdziecie tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *