Wyprawa do saun bez dobrego zestawu, to tylko połowa przyjemności

Wyprawa do saun bez dobrego zestawu, to tylko połowa przyjemności

  Stara i sprawdzona maksyma mówi, że ,,człowiek szczęśliwy to człowiek przygotowany na każdą okazję”. Zapewne nie zawsze jest to tak oczywiste, bo niby jak wcześniej przygotować się na wyjście do miejsc, których nigdy wcześniej nie odwiedzaliśmy.

 

Na szczęście znaczenie wyrazu SAUNA jest nam wszystkim dobrze znane. Najczęściej kojarzy się z relaksem i wyciszeniem.

Sauna to miejsce, gdzie można połączyć przyjemne chwile z pożytecznymi efektami, min: poprawia jędrność skóry, regeneruje, odtokstycznia, usuwa nadmiar nagromadzonej wody z organizmu, rozluźnia, a przede wszystkim rozgrzewa skórę i przyśpiesza metabolizm, co daje upragniony efekt utraty zbędnej masy ciała szczególnie przy regularnych zabiegach.

Wyprawa do Sauny łączy się z dodatkową instrukcją. Trzeba pamiętać, aby wcześniej wziąć zimny prysznic i nie zapomnieć o ręczniku bawełnianym z wszytą gumą, uszytym specjalnie dla miłośników wypraw do saun. Chyba nie znajdą się przeciwnicy ręczników z domieszką włókna bambusowego, które mają właściwości antybakteriologiczne, charakteryzują się doskonałą chłonnością i szybkim schnięciem. Bardzo wysoka gramatura 590, oraz najwyższej jakości luksusowa bawełna czesana sprawia, że ręczniki są bardzo pulchne, miękkie oraz milutkie w dotyku. Doskonałą alternatywą są inne ręczniki wykonane z grubej tkaniny frotte. Błyskawicznie wchłaniające wodę a ich praktyczne zapięcie zapewnia komfort podczas noszenia. Guma wszyta w obwodzie umożliwia dopasowanie ręcznika do sylwetki. Może służyć nie tylko jako ręcznik do sauny, ale po kąpieli, na basenie, latem nad wodę, u kosmetyczki i w wielu innych przypadkach. Musimy pamiętać, że używanie ręcznika w saunie fińskiej to konieczność, ale nie owijamy się nim jak w innych saunach tylko kładziemy się na nim nago tak aby ciało nie dotykało desek. Wstydliwe osoby ostatecznie mogą się nim owinąć, ale nie jest to zalecane.

Ręcznik również nie przyda nam się w Łaźni rzymskiej, czasem nazywanej turecką lub sauną parową. Wchodzimy tu nago bez ręcznika, który po chwili byłby i tak mokry jakby go ktoś wrzucił do wiadra z wodą.

Podsumowując do Sauny zabieramy: koniecznie Ręcznik z gumą jak również zwykły ręcznik jako zapasowy, zwłaszcza jeśli zamierzamy na saunie spędzić więcej czasu. Klapki i nasz ulubiony żel pod prysznic mogą się równie przydać. Nawilżający balsam do ciała, wcieramy tuż przed wyjściem z saun do domu. W drodze do szatni oraz do krzątania się po wspólnej łazience zapewne niezbędny okaże się bawełniany szlafrok. Najlepiej jak będzie wykonany z grubej tkaniny frotte. Zazwyczaj jest on miękki, przyjemny i wygodny oraz doskonale wchłania wodę.

Przed wejściem do saun zaleca się zdjęcie wszystkich ozdób typu kolczyki, bransoletki, wisiorki, itp. zwłaszcza jeśli są metalowe, bo mogą poparzyć. Niezależnie od typu sauny zawsze po każdej sesji przed schłodzeniem bierzemy prysznic i obowiązkowo wycieramy się naszym milusim ręcznikiem.

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *