Wymodeluj swoją twarz!

Wymodeluj swoją twarz!

makijazOdpowiedni kształt twarzy to marzenie wielu kobiet. Niestety tak się składa, że nie każda z nas ma powody do radości. Wiele kobiet boryka się z dość trudnym rodzajem linii twarzy np. zbyt okrągłej lub kwadratowej.

Czy kształt twarzy można jakoś sztucznie zmienić, nadać mu dodatkowego efektu głębi lub uwypuklić niektóre ważne dla nas partie?

Jasne, że tak. Fachowcy w dziedzinie makijażu od lat proponują nam różne specyfiki służące do profesjonalnego korektorowania kształtu twarzy. W tym niezastąpione są renomowane marki róży do policzków, bronzery, czy rozświetlacze.

Do czego służy każdy z nich?

Róże to przede wszystkim kosmetyki dodające naszej twarzy wigoru i życia. Zdrowo wyglądające policzki, to właśnie takie, które posiadają na sobie choć niewielki ślad różu (np. z palety kosmetyków sisley).

Bronzery to z kolei narzędzie służące do wyszczuplania niektórych partii twarzy oraz dodawania im głębi. Stosujemy go w twarzach okrągłych lub kwadratowych. Potrafi zdziałać cuda, szczególnie jeśli nałożymy go poniżej kości policzkowych, w okolicach żuchwy, w górnych partiach czoła (najlepiej tuż przy linii włosów), oraz przy skroniach. Dodatkowo jeśli chcemy uzyskać efekt szybkiego złudzenia opalonej twarzy, śladowe ilości bronzera nałóżmy na linie nosa.

Rozświetlacz to z kolei produkt przeznaczany do produkt do rozświetlania szczytów kości policzkowych. Niekiedy nakładany jest także w wewnętrznych kącikach oka w celu powiększenia ogólnego rozmiaru naszych oczu.

Wszystkie wspomniane produkty są właściwie niezbędnikiem naszego codziennego makijażu, aby jednak rzeczywiście spełniały swoją funkcję należy je odpowiednio nakładać.

Najlepiej używać do tego specjalnych pędzli, średniej wielkości, lekko ściętych z jednej strony.

Ponad to dobrze wyglądają na twarzy zafiksowanej pudrem matującym, która jest czysta i zadbana.

Pamiętajmy! Przy cerze trądzikowej nie należy przesadzać z ilością bronzera. Jeśli już upieramy się na użycie go to niech on będzie koniecznie w kolorze odbiegającym od pomarańczowego.

makijaz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *