Wykurz kurzajki

Lato to czas kiedy pokazujemy więcej ciała niż normalnie. Jednakże niektóre zmiany skórne mogą spowodować wstyd przed założeniem krótkiej koszulki czy krótkich spodni. Aby nie spędzać gorącego lata w długim rękawie warto pomyśleć o skutecznym leczeniu.

Do najczęściej występujących zmian skórnych należą kurzajki, powodowane przez wirus brodawczaka ludzkiego. Można się nimi zarazić przez bezpośredni lub pośredni kontakt z zakażoną osobą.

Istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się kurzajek, jednakże najbardziej efektywne są specjalistyczne zabiegi, takie jak krioterapia miejscowa zwana również kriodestrukcją.

Polega ona na przyłożeniu do zmienionego przez chorobę miejsca specjalnego aplikatora niskiej temperatury, którym może być np. ciekły azot. W wyniku poddania brodawki niskiej temperaturze zawartość komórek zamarza, a błony biologiczne pękają. W rezultacie prowadzi to do destrukcji tkanki i kurzajka odpada.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania tego zabiegu jest alergia na zimno. Szczególną ostrożność trzeba zachować także gdy zmiany skórne znajdują się, np. na paliczkach gdyż niska temperatura może spowodować zmiany zwyrodnieniowe ścięgien.

Po zastosowaniu krioterapii miejscowej bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, że jeszcze raz pojawią się tam brodawki. Taka sytuacja może jednak oznaczać, że destrukcja zarażonych tkanek była niepełna lub to miejsce jest bardzo podatne na infekcje.

Usuwanie kurzajek za pomocą kriodestrukcji jest mało inwazyjną, bezbolesną, szybką i skuteczną metodą. Zabiegi takie wykonywane są najczęściej przez dermatologów posiadających w gabinecie potrzebne do tego wyposażenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *