Wygrać z nerwami

Wygrać z nerwami

Wszystkim nam zdarzają się w życiu takie sytuacje, kiedy nie jesteśmy w stanie zapanować nad emocjami. Stres w pracy, porażki osobiste, przykre zdarzenia losowe, śmierć kogoś bliskiego, czy niepowodzenie w związku – jest wiele przyczyn, które mogą nas złamać. Większość z nas nie jest w stanie sobie pomóc w takich sytuacjach, tymczasem możemy poradzić sobie z nerwami na różne sposoby, także samodzielnie.

Aktywność fizyczna

Możemy walczyć ze złym samopoczuciem i nadmiernym zdenerwowaniem poprzez wzmożoną aktywność fizyczną, która rozładuje emocje, a przy okazji wzmaga wydzielanie endorfin i serotoniny, które odpowiadają za poczucie szczęścia.

Zabiegi pielęgnacyjno-relaksacyjne

Pójdź na masaż, połączony z zabiegami pielęgnującymi, a opuści Cię złe samopoczucie. Rozluźnisz spięte mięśnie, zniknie ból związany ze stresem, a umysł odpocznie od niepotrzebnych myśli. Możesz także zrobić sobie relaksacyjną kąpiel i pomedytować w domu – wystarczy nawet po prostu uspokoić oddech i myśli przed snem, żeby część złych emocji Cię opuściła.

Idź do lasu wykrzyczeć złość

To pozwoli Ci rozładować nagromadzone emocje. Podobną terapię ma także taniec, śpiewanie i sport. Wypad na koncert będzie więc także dobrą opcją – możesz jednocześnie krzyczeć, śpiewać i tańczyć.

Zjedz czekoladę lub banany (sięgnij po magnez)

Gorzka czekolada jest zdrowa, a przy okazji uwalnia endorfiny. Podobnie jest w przypadku bananów – cukier w nich zawarty od razy polepszy Twój nastrój. Dodatkowo i czekolada i banany zawierają w sobie magnez, który wpływa pozytywnie na układ nerwowy. Niedobory magnezu skutkują obniżoną odpornością na stres, nieuzasadnionym strachem i depresją.

Użyj mocy ziół

Niektóre zioła działają kojąco na nerwy, choćby popularna melisa, czy czarny bez, chmiel, dziurawiec i lawenda. Pomogą Ci one na stres, chandrę i bezsenność. Na bazie naturalnych składników są też produkowane leki uspokajające, które możesz dostać bez recepty. Użycie takich preparatów gwarantuje powrót do normalnego stanu i lepsze samopoczucie.

buddhist-481763_1280

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *