Technologia i zdrowie – część trzecia

Technologia i zdrowie – część trzecia

Jesteś kiepski w dotrzymywaniu obietnic noworocznych? Pozwól sobie pomóc! Oto część trzecia przeglądu najciekawszych technologii, które pomogą Ci utrzymać się w dobrym zdrowiu!

RunKeeper

Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji dla osób aktywnych fizycznie – między innymi dlatego, że mogą z niej korzystać użytkownicy obu najpopularniejszych systemów mobilnych, Androida i iOS’a. RunKeeper wyznaczy nam trasy biegu, zmotywuje nas do biegu, a na sam koniec przedstawi nasze osiągnięcia na czytelnym wykresie. Działa niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności fizycznej jest akurat naszym udziałem – doskonale sprawdza się zarówno podczas jazdy na rowerze, rolkach, a także zwyczajnego joggingu, za pomocą modułu GPS obliczając prędkość, z jaką się poruszamy i trasę, którą pokonujemy. Obecnie na całym świecie RunKeeper znalazł około 14 milionów użytkowników, a o jego popularności niech świadczy fakt, że zainteresował się nią sam Mark Zuckerberg.

Lift

Lift jest aplikacją, z której aktualnie mogą korzystać jedynie posiadacze urządzeń z iOS’em na pokładzie. Nie jest jednak programem nastawionym tylko na osiągnięcia sportowe użytkowników, chociaż za taki może służyć. Twórcy chcieli bowiem, by Lift był towarzyszem dnia codziennego pomagającym w wielu codziennych sytuacjach. W cudownie zaprojektowanym interfejsie użytkowym zamknięty jest znany z innych aplikacji system dążenia do celu – ustalając jeden, główny dążymy doń krok po kroku. Co więcej, nasza aktywność w Lifcie jest publiczna – niejako wymusza to bycie szczerym, ponieważ wgląd w nasze osiągnięcia mają inni, a pokazanie całej reszcie, że jesteśmy konsekwentni i wytrwali jest często celem samym w sobie. Wraz z nadejściem nowego roku twórcy wydali uaktualnienie, które wyposaża w aplikację w system kolejnych ‚przypominajek’.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *