Sprzęt do rehabilitacji na zimno

Zastanawiasz się jak unowocześnić swój gabinet lekarski, jak go uatrakcyjnić, szukasz sprzętu, który pomoże twoim pacjentom w rehabilitacji, być może sam jesteś pacjentem i chciałbyś znaleźć nową receptę np. na twoje wciąż powracające problemy ze stawami. Warto wiedzieć nieco o sprzęcie do krioterapii.

 

Sama nazwa na pewno nie raz obiła się wam o uszy (temat ten pojawił się już na naszym blogu), ponieważ leczenie zimnem zaczęto stosować już dość dawno, bo przecież zamrożony został słynny Walt Disney – twórca najpopularniejszych na całym świecie kreskówek z Kaczorem Donaldem na czele. Choć jego problem jest o wiele większy i bardziej złożony był to pewien zalążek do przeprowadzania rehabilitacji na zimno. Możemy być spokojni, bowiem jeśli obecnie poddajemy się krioterapii, na pewno nie zostaniemy zamrożeni na 150 lat. Rehabilitacja pacjenta powinna trwać jednorazowo około 2, 3 minut.

Jaki sprzęt będzie najlepszy ?

Leczenie niskimi temperaturami pojmujemy dwurodzajowo, ponieważ mamy do czynienia z krioterapią wykonaną miejscowo i tą bardziej ogólną, którą stosuje się na całym ciele i sprzęt właśnie do tego rodzaju leczenia będzie najlepszy. Konkretnie mówimy tutaj o tak zwanych kriokomorach, przypominające trochę saunę i trochę lodówkę, z której wyjęto półki. Panuje w niej temperatura od -160 do -100 stopni. Pozwala to człowiekowi przebywać w niej nie dłużej niż 3 minuty. Naukowcy i znani inżynierowie potwierdzają, że ludzkie ciało po tak krótkim zabiegu jest znacznie zregenerowane. Po takiej dawce emocji czujemy się świeżo, a nasze samopoczucie ulega widocznej poprawie. Jako czynnik chłodzący w komorach kriogenicznych wykorzystywany jest ciekły azot, a leczeniu może być poddawanych kilka osób naraz, ponieważ komory są dość pojemne, ich obudowa jest mosiężna i bezpieczna.

Komory kriogeniczne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które trapią różnorakie problemy związane ze stawami i kręgosłupem, dlatego też ten rodzaj leczenia jest bardzo dobrym rozwiązaniem w rehabilitacji. Kriokomory są rozwiązaniem dla takich chorób jak:

  • Remautoidalne zapalenie stawów
  • Młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów
  • Przewlekłe zapelenie kręgosłupa szyjnego
  • Zespół bolesnego barku
  • Zwichnięcia i skręcenia
  • Naderwanie ścięgien i mięśni
  • Zespół fibromialgii
  • Ostre i zastarzałe urazy sportowe i pooperacyjne

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *