Sposób na niestrawność

Sposób na niestrawność

Niestrawność to bardzo częsty problem zarówno młodych, jak i starszych osób. Niestety powodów jej pojawienia jest wiele. Trudno zupełnie się jej pozbyć, może się bowiem pojawić ni stąd ni zowąd po uroczystej kolacji, obiedzie itp.
Z niestrawnością można sobie jednak radzić i to w bardzo prosty sposób:
Bardzo tradycyjne metody opierają się na korzystaniu z ziół – niezastąpiony w tek kwestii jest imbir lekarski, działający przeciwskurczowo, można go zażyć albo w formie tabletki, albo wypić zaparzony w jako herbata albo zjeść kawałek kandyzowanego korzenia.
Z ziół dobry na niestrawność jest również rumianek, najlepiej jest go wypić w formie ciepłej herbaty, rumiankową herbatę najlepiej jest pić kilka razy dziennie.

Mięta działa uspokajająco nie tylko na nasz umysł, ale i na skurcze żołądka. Pomaga złagodzić wzdęcia. Jeśli jednak chodzi o kapsułki z mięty pieprzowej najlepiej poradzić się lekarza o możliwość ich połknięcia, może nam bowiem zaszkodzić w przypadku gdy przyjmujemy inne leki jednocześnie.

Na wzdęcia możemy również użyć kopru włoskiego oraz kminku. Wystarczy wypić napar z ich nasion.
Przyjęło się, że soda jest niezastąpionym środkiem w domu. Przydaje się w wielu sytuacjach, także przy niestrawnościach. Soda przede wszystkim neutralizuje kwasy w żołądku i minimalizuje wzdęcia. Aby działała jeszcze lepiej dobrze jest dodać do niej kilka kropel soku cytrynowego.
Na niestrawności działa też ciepłe piwo imbirowe, kieliszek wytrawnego wina, whisky lub szklanka ciepłej wody.

Aby wzdęciom zapobiec:
Jedzmy powoli, podczas szybkiego połykania do naszego przełyku trafia bowiem zbyt dużo powietrza oraz problematyczne duże kawałki jedzenia, trudne do strawienia.

Ostatni posiłek czyli kolację powinniśmy jeść nie później niż na 3 godziny przed planowanym snem. Tylko wtedy nasz organizm jest jeszcze w stanie strawić pokarm.

Wiele osób ma problemy po jedzeniu produktów mlecznych, sprawdź zatem czy i ty nie czujesz się źle po nich.
Wzdęcia i bóle brzucha mogą być powodowane przez różne soki owocowe, nie przesadzajmy zatem z ich ilością. Najlepiej gdy dziennie nie przekroczymy 2/3 szklanek danego soku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *