Sposób na cellulit! cz. 2

Sposób na cellulit! cz. 2

krioterapiaWiemy już czym jest cellulit, jak się objawia i jak rozpoznać poszczególne etapy jego powstawania na swoim ciele. Warto zatem przejść do walki. Oczywiście nie znajdziemy skutecznego sposobu na jego pozbycie się jeśli nie będziemy wiedzieć co powoduje jego powstawanie.

Czynniki, które wpływają na rozwój cellulitu?

Po pierwsze i najgorsze- czynniki hormonalne, genetyczne. Niestety najczęściej nie są zależne od nas, po prostu nabyłyśmy je z chwilą narodzin, najczęściej po mamie.

Po drugie dieta-tutaj szczególnie ważnym aspektem jest nadużywanie soli w kuchni oraz niezbilansowana dieta, bogata przede wszystkim w tłuszcze i węglowodany.

Po trzecie-używki – tytoń, który powoduje zaburzenia w mikrokrążeniu, alkohol sprzyjający odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Po czwarte-otyłość, znaczny nadmiar wagi, ujawniający się na całym ciele.

Po piąte-mała aktywność fizyczna, brak ruchu, siedzący tryb życia,

Po szóste-nieodpowiedni strój, zbyt obcisły, który może powodować ucisk miejscowy żył.

Wreszcie nie bez znaczenia jest również: nadmierne opalanie, gorące kąpiele, stres, depresja.

Wiedząc co powoduje problem, łatwiej jest podjąć jakiekolwiek działania.

Oczywiście nie ma się co łudzić, że usuniemy cellulit jak przysłowiowym dotknięciem magicznej różdżki, jeśli zastosujemy na soje ciało drogi krem. W pewnym stopniu wygładzi on strukturę skóry, ale nie rozwiąże problemu zupełnie.

Potrzebny jest nam zespół metod i czynności, które dopiero po połączeniu będą skuteczne.

Program walki z cellulitem:

W diecie zastosuje produkty niskokaloryczne, lekkostrawne, najlepiej takie, które posiadają błonnik,

Pij dużo wody, najlepiej nawet 2 litry dziennie,

Zacznij ćwiczyć, nie musisz wcale stosować ciężkich treningów, wystarczy lekki ruch połączony z przyjemnymi ćwiczeniami, grunt to systematyczność,

Zamiast gorącej kąpieli zastosuj szybkie natryski chłodną wodą pod prysznicem.

Gabinety kosmetyczne proponują ponad to różnego rodzaju zabiegi upiększające i redukujące cellulit. Jednym z nich jest krioterapia, czyli leczenie lodem. Być może warto zatem udać się do jednego z nich i dopytać dokładniej o zasady takiego zabiegu.

Czy warto inwestować w kosmetyki?

Owszem, jako dodatek do diety oraz innych zabiegów mogą znacznie zwiększyć rezultaty walki z cellulitem. W skład takich produktów wchodzą bardzo często substancje, które  usprawniają krążenie oraz ukrwienie. Warto zatem dodatkowo zastosować je na powierzchnię skóry i wklepać poprzez delikatny masaż.

krioterapia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *