Sposób na cellulit! cz. 1

Sposób na cellulit! cz. 1

krioterapiaDla wielu mężczyzn problemy kobiet w nawiązaniu do swojego wyglądu bywają powodem do żartów. To co dla nich może się jednak wydawać śmieszne dla nas jest prawdziwym utrapieniem. Każda kobieta ma w swoim wyglądzie pewne niedoskonałości, które próbuje ukryć lub wyraźnie zamaskować. Niestety czasami z marnym skutkiem.

Wbrew pozorom najczęstszym problemem kobiet wcale nie jest krzywy noc, krótkie nogi, czy wypadające włosy. To co zajmuje sen z powiek wielu paniom ma znacznie większy wymiar, mianowicie jest nim potocznie nazywana „pomarańczowa skórka”, czyli cellulit.

Zazwyczaj pojawia się około 21-22 roku życia w okolicach ud, ponad linią kolan oraz na ramionach i niestety pozostaje już na wiele lat. Walka z cellulitem to niestety czasem wielomiesięczne zmagania poparte wydaniem dużej ilości pieniędzy, czasu i nerwów. Bardzo często jedyną możliwością terapii jest leczenie lodem-krioterapia, przy użyciu specjalnego sprzętu do krioterapii.

Podstawowym błędem w walce z pomarańczową skórką jest brak dostatecznej wiedzy o tym, jak sobie radzić z problemem oraz brak konsekwencji w działaniu.

Na początek zatem warto dowiedzieć się czym tak naprawdę jest cellulit i co wywołuje jego pojawienie się na skórze.

Co, jak i dlaczego?

Cellulit w dużej mierze wywołany jest zaburzeniami w krążeniu krwi i limfy. Ów zaburzenie prowadzi do zatrzymania wody w tkankach, czego wynikiem jest pofałdowana i opuchnięta skóra-cellulit wodny.

Zazwyczaj u stosunkowo szczupłych osób ten etap powstawania cellulitu nie rozwija się dalej. Wystarczy podjąć ćwiczenia fizyczne i rozpocząć zdrowy styl życia.

Jeśli jednak nagle nasza waga zacznie się w znaczny sposób powiększać, to i tkanka tłuszczowa nabierze większych rozmiarów.

Pierwszym etapem będzie zauważalna wiotkość skóry, a następnie charakterystyczne połacie pomarańczowej skóry.

Niestety im późniejszy etap rozwoju cellulitu tym trudniejsze jest doprowadzenie skóry do naturalnego wyglądu oraz tym silniejszy ból podczas dotykania miejsc jego powstania.

Cellulit na tym etapie rozwoju potrafi bardzo skutecznie psuć wygląd naszych nóg, brzucha i rąk. Wynikiem tego jest niestety ukrywania ciała pod grubymi warstwami ubrań.

Uwaga! Charakterystyczne ponad to przy dotykaniu skórki pomarańczowej są grudki, guzki czyli tzw. ziarnistość skóry. Każde wyczuwalne tego rodzaju zmiany powinny nas zatem zaniepokoić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *