Regulacja brwi

Regulacja brwi

okoOdpowiednio dobrany kształt brwi może sprawić, że nasza twarz będzie wyglądać o wiele lepiej i zupełnie inaczej. Regulacja brwi nie musi każdorazowo odbywać się w salonie kosmetycznym. Owszem, przydatne jest skonsultowanie kształtu brwi ze specjalistką, pierwszą regulację warto także przeprowadzić u kogoś, kto zna się na rzeczy. Dalej jednak jesteśmy w stanie poradzić sobie całkowicie same. Jak wybrać idealny kształt brwi?

  • twarz owalna – brwi powinny być lekko wyprostowane i delikatnie zaokrąglone,
  • twarz kwadratowa – brwi powinny być wyraziste i tworzyć kształt łuku,
  • twarz trójkątna – zaokrąglone brwi,
  • twarz okrągła – łuki brwiowe powinny zostać maksymalnie podniesione, a kąciki brwi skierowane powinny być jak najmocniej w dół.

Początek brwi wyznaczamy przykładając ołówek do twarzy pionowo tak, aby dotykał skrzydełek nosa. Punkt, w którym ołówek styka się z brwiami to ich prawidłowy, pożądany przez nas, początek. W drugiej kolejności przesuwamy ołówek tak, aby połączył skrzydełko nosa i zewnętrzny kącik oka. Linia, którą wyznaczymy w ten sposób, oznacza zakończenie brwi. Przed bezpośrednią regulacją brwi powinniśmy dokładnie umyć twarz i odtłuścić skórę tonikiem. Samo usuwanie zbędnych włosków powinno odbywać się naprzemiennie, abyśmy bez problemu uzyskały symetrię. Najpopularniejszym i najtańszym sposobem usuwania brwi jest wyrywanie ich przy pomocy pęsety. Dzięki temu przedmiotowi w kilka minut jesteśmy w stanie uzyskać idealny kształt brwi. W celu zmniejszenia odczuwanego bólu możemy przystąpić do działania tuż po kąpieli lub też schłodzić łuki brwiowe kostkami lodu. Para wodna sprawi, że pory rozszerzą się, przez co usuwanie włosków stanie się mniej bolesne.

twarz

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się nitkowanie brwi, które również możemy wykonać samodzielnie w domu. Nitka o długości ok. 20cm ma związane końce, przez co tworzy okrąg. Zawija się ją i skręca na palcach, a następnie przystępuje  się do wyrywania niechcianych włosków. Metoda ta jest dokładniejsza i mniej bolesna od tradycyjnej pęsety, a wprawionym osobom cały „zabieg” zajmuje nawet dwie minuty 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *