Rajstopy do zadań specjalnych

Rajstopy do zadań specjalnych

Rajstopy to element garderoby, który posiada chyba każda kobieta. Obecnie możemy wybierać spośród różnych kolorów i wzorów. Warto również wiedzieć, że niektóre rodzaje rajstop są nie tylko modnym, ale tez funkcjonalnym uzupełnieniem stroju.

 Do specjalnych rajstop zaliczamy te, których zadaniem jest nie tylko zdobienie nóg, ale też ich leczenie lub upiększanie. Wśród nich wyróżniamy:

  • rajstopy przeciwżylakowe– to specjalne rajstopy medyczne. Mogą one różnić się rodzajem nacisku jaki wywierają na nogi. Odpowiedni ucisk zmienia średnicę żył, a co za tym idzie poprawia krążenie niwelując przykre uczucie ociężałych nóg. To także świetna profilaktyka przeciwko żylakom i nieestetycznym „pajączkom”. Dobre rajstopy przeciwżylakowe można kupić w aptece lub sklepie ortopedycznym. Należy przy tym pamiętać o odpowiednim dobraniu rozmiaru, ponieważ w innym przypadku ucisk nie będzie odpowiedni.
  • Rajstopy dla kobiet ciężarnych – to modele charakteryzujące się specjalnym krojem, który przytrzymuje brzuch przyszłej mamy. Ten rodzaj rajstop jest bardzo elastyczny, tak by nie powodować zbyt silnego ucisku na ciało.
  • Rajstopy pielęgnacyjne – wyróżnia się tu wiele rodzajów, każdy o innych korzystnych dla nóg właściwościach. Wśród nich możemy wyróżnić rajstopy z wyciągiem z aloesu, który łagodzi podrażnienia skóry i przyspiesza jej regenerację, rajstopy ze specjalną masująca podkładką na stopach czy też takie, które redukują cellulit poprzez emitowanie promieniowania podczerwonego.
  • Rajstopy wyszczuplające i modelujące– dla wszystkich którzy optycznie chcą poprawić swoją sylwetkę. Rajstopy te robione są ze specjalnych elastycznych materiałów. Dzięki nim można odjąć sobie kilka kilogramów i wyszczuplić problematyczne miejsca takie jak brzuch uda czy pośladki.
  • Rajstopy dla puszystych – przeznaczone dla osób o większej masie ciała, zostały zaprojektowane by pasować do krąglejszych kształtów. Zazwyczaj są dodatkowo zabezpieczone przed rozerwaniem i mają podwójny klin.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *