Porozmawiaj z dziadkami

Uważa się, że nowości technologiczne są dla osób młodych. A co ze starszymi, którzy chcą iść z duchem czasu? Wśród producentów telefonów seniorzy stanowią już osobną grupę docelową. Specjalnie dla nich tworzone są specjalne seniorfony.

 

Ponieważ tradycyjne telefony komórkowe sprawiają naszym dziadkom wiele problemów, na rynku pojawiły się modele o właściwościach ułatwiających starszym ludziom wygodną komunikację z bliskimi. Dobry telefon dla seniora, czyli telefon dla osoby starszej powinien posiadać duży wyświetlacz z odpowiednim kontrastem by osoba słabiej widząca nie miała problemu z obsługą ekranu. Niezwykle ważne jest proste menu, z łatwym dostępem do książki telefonicznej. Do pozostałych właściwości seniorfonów należą głośniki o odpowiednim natężeniu dźwięku (najlepiej kompatybilne z aparatem słuchowym), trwała obudowa i duże, odporne na ścieranie przyciski.Wszystkie seniorfony charakteryzują się minimalną ilością funkcji, po to by osoby starsze nie miały problemu z użytkowaniem danego modelu.Specjalnie z myślą o starszych w urządzenia te wbudowano też latarkę typu LED i przycisk SOS, który służy do wezwania pomocy.

Seniorfony z pewnością ułatwią życie naszym rodzicom lub dziadkom. Sprawdzą ię również w przypadku osób borykających się z chorobami oczu lub innymi chorobami. Dbając o bliskich starszej daty warto zainwestować w taki sprzęt – ułatwi on nie tylko życie seniorów, ale też pozwoli na swobodny telefoniczny kontakt międzypokoleniowy. Firmy, które zajmują się produkcją telefonów dla osób starszych to Emporia Telecom, Barel Poland, MaxCom oraz myPhone.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *