Poduszeczki jak kolorowe wstążeczki

        Czekasz z niecierpliwością na wolne popołudnia ? Co za śmieszne pytanie, chyba nikt nie odpowie inaczej niż ,,no jasne, że tak”.  Jak każdy normalny człowiek potrzebujesz odpoczynku, to zupełnie normalne, naturalne i nieodzowne przy intensywnym trybie życia.

      Szacunek do własnego czasu jest bardzo ważny, tak samo jak dobra organizacja, która właśnie umożliwia nam mieć go więcej bądź mniej. Niektórych mobilizuje znane powiedzenie ,, czas to pieniądz”, albo ,, gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy ”. W zasłużonej chwili odpoczynku powinno chodzić tylko o relaks, wygodę ciała i pozytywne myśli.

       Szkoda że twój kręgosłup, tak boli, że nie możesz o nim zapomnieć. Czy zastanawiałeś się dlaczego? Może masz złą pozycję podczas snu? To rodzi obawy, że twój czas wolny przeznaczony na regenerację organizmu nie jest więc wykorzystany tak jak powinien.

    Okazuję się, że zlekceważenie odpowiednio profilowanego krzesła, poduszki albo materaca stwarza czasami nieprzyjemne konsekwencje. Na rynku znajduje się olbrzymi wybór rozmaitych produktów i poradników, które zapewniają, że wiedzą gdzie mamy szukać czarodziejskiego talizmanu na szczęśliwe i zdrowe życie. Nie zawsze jednak okazuje się to prawdą, i tylko potwierdza się samej teorii.

   Nie od dziś wiadomo, że odpowiedni materac i dobrana poduszka do spania mogą jednak zdziałać cuda. Warto pamiętać, że dobra poduszka powinna spełniać kilka wymagań, aby zapewnić wygodny i zdrowy sen. Po pierwsze powinna podpierać kręgosłup w naturalnej pozycji i być dopasowana do pozycji w której zwykle śpimy. Wykonana z materiałów hipoalergicznych, oraz być wygodna i elastyczna.

   Najważniejsze to min. kształt poduszki, pozycja spania, rodzaj wypełnienia, problemy zdrowotne. Dla śpiących na brzuchu najlepsza będzie miękka i niska poduszka, która utrzyma kręgosłup we właściwej pozycji. Poduszki wypełnione jedwabiem i mikrowłóknem dopasowują się do wagi naszego ciała.

  Odpowiednia poduszka do spania szybko łagodzi dolegliwości związane z bólami szyi, karku, kręgosłupa, problemami z bezsennością, chrapaniem i napięciem nerwowym. Kształt poduszki pozwala na przybranie komfortowej i najbardziej komfortowej pozycji podczas spania.

   Nie musisz również chować do szafy swojej ulubionej poduszki jak przychodzą goście.

    Niektóre poduszki do spania są bardzo funkcjonalne, nie dość że ratują przed bólem kręgosłupa to jeszcze pięknie wyglądają. Wystarczy, że ubierzesz je w jeden z kolorowych i ozdobnych pokrowców, które kupujesz razem z poduszką. Jeżeli potrzebujesz poduszki w podróży to sięgnij po poduszkę podróżną z mikrofazy. Jest ona nie tylko niezbędnym elementem wypoczynku, a także pomoże odprężyć mięśnie szyi podczas pracy przy komputerze.  Wniosek z tego, że dla chcącego, zawsze znajdzie się coś dobrego, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać rozwiązań i być otwartym na fachowe, oraz odpowiednie porady.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *