Piękne stopy latem

Piękne stopy latem

Lato to czas kiedy odsłaniamy więcej ciała niż zwykle. Zyskują na tym również stopy. Warto o nie zadbać by pięknie prezentowały się w letnim obuwiu.

 

Podstawą pielęgnacji jest codzienna kąpiel stóp. Przydadzą się do niej specjalne sole, które zmiękczą paznokcie i nawilżą naskórek. Zamiast nich można również użyć zwyczajnej domowej soli kuchennej. Warto moczyć nogi w wywarach ziołowych. Takie kąpiele pomogą na odparzenia, drobne skaleczenia i nadmierną potliwość. Ponadto świetnie zrelaksują zmęczone upałem stópki.

Latem przyda się peeling. Pomoże on na usunięcie obumarłego naskórka, dzięki czemu podeszwy i pięty nie będą zrogowaciałe. Po kąpieli i zastosowaniu peelingu przydadzą się odpowiednie kremy, balsamy lub żele. Ich właściwości nawilżające i chłodzące pomogą stopom podczas największych upałów.

Lato to świetna okazja do chodzenia boso. Warto więc chociaż na chwilę zrezygnować choćby z najmodniejszych butów i „uwolnić” swoje stopy. Spacer po plaży czy miękkiej trawie jest nie tylko przyjemny, ale też zdrowy.

Dlaczego warto dbać o stopy latem? Oczywiście dlatego by pięknie wyglądać, ale też – dla zdrowia. Stopy mają mało gruczołów łojowych, co powoduje że ich naskórek szybko się przesusza. Jednocześnie ta część ciała charakteryzuje się nadmiarem gruczołów potowych co z kolei wpływa na wzmożoną potliwość stóp latem. Nie służy im też letnie obuwie, które mimo dobrej wentylacji naraża nasze stopy na działanie kurzu i mechaniczne uszkodzenia.

O stopy warto zadbać, by tak jak my mogły nacieszyć się latem. Odpowiednia pielęgnacja zapewni im zdrowy i piękny wygląd aż do chłodniejszych miesięcy, gdy znowu skryją się w zabudowanym obuwiu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *