Naturalne oczyszczanie organizmu

Naturalne oczyszczanie organizmu

owoceOd czasu do czasu każdemu z nas przyda się oczyszczenie organizmu z toksyn, ponieważ obecnie towarzyszą nam one prawie na każdym roku. Zjadamy i wdychamy toksyczne substancje, które mają negatywny wpływ na nasz organizm, co z kolei przyczynia się do pogorszenia naszego samopoczucia. Oczyszczanie organizmu możemy przeprowadzić samodzielnie w domu, wystarczy odrobina samozaparcia i silnej woli, aby osiągnąć upragniony sukces.

Najpopularniejszą metodą detoksu jest stosowanie kuracji ziołowych. Powinniśmy stosować napary moczopędne, żółciopędne i przeczyszczające, ponieważ doskonale stymulują one usuwanie toksyn z organizmu. Warto sięgnąć po liście brzozy, ziele skrzypu, korzeń i ziele mniszka lekarskiego, ziele nawłoci, dziurawiec, krwawnik, miętę, bylicę, tatarak oraz wyciąg z karczocha. Oczywiście można również zdecydować się na zakup gotowych mieszanek ziół, które dostępne są w większości aptek i w sklepach zielarskich.

Bardziej odważną metodą jest wybranie głodówki jako metody na oczyszczenie organizmu ze zbędnych substancji. Jest to najstarszy i najpopularniejszy sposób, który dodatkowo oczyszcza jelita z zalegających w nich resztek pokarmu. Według zwolenników tej metody organizm, któremu nie dostarczane jest pożywienie, zaczyna wykorzystywać nagromadzone zapasy. Po wyczerpaniu się zapasów glikogenowych organizm pobiera energię z tkanki tłuszczowej, w której gromadzi się najwięcej substancji toksycznych. Spalanie tłuszczu powoduje uwolnienie do krwiobiegu kwasów tłuszczowych wraz z toksynami i wydalenie ich z moczem. Głodówka jednak nie powinna być stosowana przez osoby starsze, przewlekle chore i przez dzieci. Mniej niebezpieczną metodą jest dieta oczyszczająca, która polega na zmianie nawyków na okres kilku tygodni (część nowych nawyków z pewnością będzie towarzyszyła nam w codziennym życiu także i po zakończeniu diety). Przez określony przez siebie czas należy jeść zdrowo (duże ilości warzyw i owoców) i wypijać dużo wody, soków i oczyszczających herbat. Po około tygodniu diety powinno wprowadzić się do niej fermentowane napoje mleczne (kefiry, jogurty itd.) i produkty zbożowe z pełnego przemiału, a pod jej koniec można zdecydować się też na spożywanie ryb i chudego, białego mięsa.

cytrusy

Dobrym rozwiązaniem na oczyszczenie organizmu z substancji szkodliwych, jest wypijanie samodzielnie przygotowanych napojów, które przyspieszą proces detoksykacji. Najprostszym sposobem na takie działanie jest wypijanie rano wyciśniętego soku z cytryny wraz z wodą przegotowaną (na czczo). Cytryna wspomaga pracę wątroby i układu trawiennego, a także wspomaga odkwaszenie organizmu. Ocet jabłkowy to źródło wielu witamin, minerałów i kwasów organicznych. Zawarte w nim pektyny przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu i wspomagają metabolizm oraz pracę układu trawiennego. Maliny, jagody leśne i aronia zawierają wiele antyoksydantów, antycyjanów, flawonoidów i polifenoli, dzięki czemu chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami, zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia, cukrzycy, nowotworów, a także zmniejszają stany zapalne organizmu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *