Lifting powiek

Lifting powiek

okoLifting powiek to częsty zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Nie jest on zbyt skomplikowany i kobiety decydują się na niego głównie ze wskazań estetycznych.

Pierwsze spotkanie w gabinecie chirurga plastycznego będzie miało charakter konsultacyjny. Lekarz dokona ogólnej diagnozy naszego zdrowia i wyjaśni na czym będzie polegała operacja. Po konsultacji czeka nas wykonanie kilku badań, m.in. krzepliwość krwi, morfologie krwi oraz EKG. jeśli przyjmujemy aspirynę, to na dwa tygodnie przed zabiegiem musimy ją odstawić. Na kilka dni przed zabiegiem lekarz zaleci nam smarowanie powieki specjalną maścią, która znacznie zmniejszy zasinienie oraz opuchnięcie występujące zawsze po zabiegu.

Sam zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i wtedy czeka nas spędzenie pooperacyjnej doby w szpitalu. Możemy także wybrać znieczulenie miejscowe. Wówczas zaraz po operacji będziemy mogli udać się do domu.

Jak wygląda sama operacja?

Po podaniu znieczulenia lekarz nacina skórę wzdłuż wcześniej zaznaczonych linii. Samo cięcie przebiega w naturalnej zmarszczce na powiece oka. Dzięki temu ewentualna blizna będzie mniej widoczna. Następnie z chirurgiczną precyzją odcina nadmiar skóry od leżącego poniżej mięśnia i usuwa ją. Wycięty zostaje także nadmiar tłuszczu, jeśli znajduje się on pod skórą. Następnie lekarz zszywa brzegi rany i zakłada opatrunek.

Jeśli zabieg wykonywałyśmy w znieczuleniu miejscowym, to po powrocie do domu przynajmniej przez dwie godziny powinniśmy robić sobie okłady z lodu. Opuchlizna zawsze pojawia się po takim zabiegu, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy ją zmniejszyć. Ból pooperacyjny jest dość silny. Możemy odczuwać pieczenie i swędzenie. Poza tym będziemy czuć się osłabione, więc przez dwa dni wskazane jest odpoczywanie i nie wykonywanie ciężkich prac. Szwy zdejmuje się po około 3-4 dniach. Musimy liczyć się z tym, że zasinienie może utrzymywać się nawet do 14 dni. Pięknymi powiekami zaczniemy się cieszyć około trzy, cztery tygodnie po zabiegu. Wtedy też znikną zasinienia i opuchlizna.

Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko powikłań. Tak też może być i w tym przypadku. Kiedy zostanie źle przeprowadzony, to może dojść do niedomykania górnej powieki.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *