Lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Jesienna chlapa wcale nie musi wiązać się z przeziębieniem. Wykorzystaj lato i zadbaj o siebie. Hartowanie organizmu ma sens.

Hartowanie może i wyszło z mody, ale nie przestało być skuteczne. Chłodne powietrze, słońce, woda – to wszystko ma sprzyjać zdrowiu. Nie ma innego wyjścia, trzeba odpowiednio zabezpieczyć się przed wirusami, bakteriami i grzybami. Dla zdrowego człowieka nie są one żadnym zagrożeniem.

Organizm w opałach

Testowanie organizmu i wystawianie go na próbę brzmi nieco staromodnie, a przy okazji zabawnie, ale jednak. Bardzo niskie i wysokie temperatury pozwalają nam zregenerować się i nabrać nowych sił. Domowe sposoby na wzmocnienie ciała i ducha to chociażby naprzemienne prysznice. Zimna i ciepła woda pozwala ujędrnić ciało i oczywiście uodparnia.

Skuteczne zabiegi

Popularnością cieszy się ostatnio wszystko, co wiąże się z kriomedycyną, czyli leczeniem zimnem. Większość salonów odnowy biologicznej i klubów fitness wprowadziło już taką terapię jako sposób na rehabilitację i wzmocnienie organizmu. Ogólnoustrojowa krioterapia regeneruje, poprawia krążenie, wspomaga oczyszczanie z toksyn.

Sauna to nie nowość, ale ciągle jest skuteczna i działa. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na pocenie się w grupie. Słabe krążenie, problemy z naczynkami i kłopoty z sercem sprawiają, że wizyta w saunie jest niemożliwa. Działanie wysokiej temperatury oczywiście oczyszcza organizm i wpływa pozytywnie na kondycje. Najpierw ciało rozgrzewa się w wysokiej temperaturze, a po tym trzeba się schłodzić – tak wygląda jeden cykl.

Nie bój się roweru

Poza tym nie trzeba szczególnie kombinować: wystarczą regularne spacery i ruch na świeżym powietrzu. Siedzący tryb życia w klimatyzowanych pomieszczeniach, wspierany przez komunikację miejską i własny samochód, zaszkodzi, jeśli nie wprowadzimy zmian. Nie trzeba uprawiać sportów ekstremalnych, można po prostu od czasu do czasu przejechać się rowerem.

Tylko zdrowy organizm może być poddawany stresującym zabiegom. To oczywiste, że zimne powietrze zaszkodzi, jeśli już jakiś wirus rozgościł się w nas na dobre. W przypadku specjalistycznych zabiegów, konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza. Ważna zasada mówi: po pierwsze nie szkodzić…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *