Kontuzje i mikrourazy

Kontuzje i mikrourazy

Sportowcy, w szczególności piłkarze narażenie są na częste urazy. Jedne zdarzają się po każdym meczu, bo taka jest uroda piłki nożnej, drugie są poważne – wykluczają zawodnika z gry na długie miesiące żmudnej rehabilitacji. W procesie powrotu do zdrowia stosowane są różne lecznicze sposoby. Jednym z takich sposobów jest krioterapia.

 

Leczenie zimnem najlepsze jest w przypadku świeżych urazów, tak więc wszelkie skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia, obrzęki lub naciągnięcia mięśni powinny być leczone z zastosowaniem urządzeń do krioterapii. Zbawienne działanie tej metody leczniczej nie jest przeznaczone wyłącznie dla profesjonalnych sportowców. Każdy, kto uprawia sport, nawet amatorsko powinien korzystać z tego typu zabiegów. Wpływa to pozytywnie na hamowanie szkodliwych procesów dla organizmu podczas uprawiania treningu, zmniejsza ból, który mogą powodować mikrourazy, ma działanie przeciwzapalne. Warto jeszcze wspomnieć, że zimno zmniejsza obrzęki oraz powoduje zwiększenie ruchu w stawach.

W rehabilitacji sprzęt jak najlepszej jakości zawsze jest wskazany. Tyczy się to wszystkich zabiegów, którymi poddawani są sportowcy. Spędzają oni nierzadko długie godziny nad dojściem do pełnej sprawności. Człowiek, który tylko amatorsko uprawia sport nie ma darmowego dostępu do wszystkich leczniczych dobrodziejstw, którymi leczeni są zawodowo uprawiający sport. Gwoli ścisłości, tak naprawdę ma dostęp, ale nie jest to na każdą kieszeń. Natomiast krioterapia, z której z równą mocą korzystają zawodowcy, jak i amatorzy staje się coraz lepiej dostępna. Powstaje coraz więcej ośrodków, gdzie można poznać dobrodziejstwa tej metody.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *